جمعه ٠٦ اسفند ١٣٩٥
اخبار > نسخه‌های بومی «واعظی» را جدی بگیریم!


نسخه‌های بومی «واعظی» را جدی بگیریم!

از سخنان روز گذشته معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه ایران چنان بر می‌آید که شاید تهدیداتی در هنگام انتخابات ریاست جمهوری در انتظار کشور باشد که مشابه همین تهدیدات و مخاطرات در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز دور از انتظار نیست.

   

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز،  اخباری که از دیدار چند روز قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم و البته معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه ایران منتشر شد، بیانگر واهمه یاران و اطرافیان دولت از انتخابات آینده و نیز برخی همفکران آن‌ها از رخدادهای انتخاباتی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف است.

اینکه آقای وزیر دولت و معاون حزب سیاسی همفکر دولت روحانی در سخنانش هرگونه اعلام آمادگی و حضور در عرصه انتخابات آن‌هم از جانب هر حزب و جریان سیاسی را تنها با هدف تخریب روحانی بداند شاید اندکی تمسخرآمیز باشد، چراکه نشاط سیاسی و برگزاری انتخابات پرشور قطعا و یقینا باید با چنین حضوری نمایش داده شود و نه با حضور رئیس‌جمهور فعلی و تاکید یاران وی بر لزوم دور ماندن دیگران از این عرصه و صحنه!

این در عرصه ملی و سراسری قابل هضم و نگاه واقع‌بینانه است که باید چهره‌های تاثیرگذار و توانمند برای انتخابات اعلام آمادگی کرده و به این ترتیب مردم گزینه مناسب برای تصدی مسئولیت را انتخاب کنند.

اما در کنار این سخنان احزاب سیاسی همفکر روحانی و وضعیت فعالیت‌های احزاب کشوری و سخنان یاران خسته و نسبتا مایوس دولت، نیم‌نگاهی به وضعیت آذربایجان‌غربی در این شرایط هم، به‌خوبی گویای وضعیت پیش‌رو و نیز ترس و واهمه برخی جریانات سیاسی و منتسبین به برخی شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی از وضعیت انتخابات آینده، چه در حوزه ریاست‌جمهوری و چه در حوزه شوراهای اسلامی شهر، و به‌نوعی جلوه‌گری نسخه‌های استانی و شهرستانی و در معنای کلی «نسخه بومی واعظی» است.

اینکه فردی با هر منطق و جهت‌گیری سیاسی در صدد حفظ اطرافیان خود در صحنه و لگدمال کردن داشته‌های رقیب برآید، یا اینکه جریان خاصی به دنبال دور کردن جریانات و شخصیت‌های دیگر از صحنه انتخابات آن‌هم تنها به‌دلیل بالا بردن شانس حضور و البته موفقیت هم‌عقیده‌های خود در این صحنه باشد، به‌یقین با روح انتخابات در ایران و البته با اصول برگزاری پرشور انتخابات در تعارض خواهد بود چراکه آزادی انتخاب از میان چهره‌های تاثیرگذار و توانمند برای مردم بیشتر از اختلافات شخصیت‌ها و احزاب معنا و مفهوم خواهد داشت.

تهدید طرف مقابل، محکوم‌ساختن رقبا، حتی توهین به رقیب به بهانه‌های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز همین تفکرات آقای معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه باشد که در راستای دور کردن رقیب خود از صحنه انتخابات و کاستن از محبوبیت آن‌ها انجام می‌شود.

اکنون که با وجود شبکه‌های اجتماعی هر فردی می‌تواند خود را برتر از دیگران معرفی کرده و با فعالیت شبانه‌روزی مستقیم یا غیرمستقیم در این عرصه زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم سازد، بهتر است اندکی هم به حق رای مردم و نیز لزوم شناخت چهره‌به‌چهره و از روی عملکرد و نه بخاطر تاثیرات تبلیغات نادرست باشیم.

امروز شاهدیم برخی مسئولین فعلی و سابق به‌خصوص در ارومیه دنبال مواردی هستند که می‌تواند زمینه‌ساز برخی نابسامانی‌ها باشد و به همین دلیل موجب اعتراضاتی شده است.

بهتر است مدیران و مسئولین فعلی اندکی به‌جای پرداختن به مقوله‌های انتخاباتی و برهم زدن آرامش سیاسی شهر به فکر خدمت‌رسانی مطلوب و دوری از تنش‌های معمول در زمان انتخابات باشند. همان درخواستی که رسانه‌ها از «واعظی» دولت هم دارند و خواهان دوری از تنش‌های سیاسی از سوی وی هستند! البته اگر گوش شنوایی باشد!

مدیران و مسئولین قبلی نیز شایسته است به‌منظور جلب نظر مردم به‌سوی خود به دور از هرج و مرج‌های سیاسی و انتخاباتی مسیر هم‌افزایی و اتحاد را در پیش گرفته و ‌بیش از این عرصه را برای انتخاب صحیح تنگ نکنند.

به‌راستی اگر احزاب در کشور ما دارای معنای خود بودند و تنها در زمان انتخابات و احساس نیاز فعال نبودند امروز شاهد برخی کنش‌های سیاسی نادرست از سوی سیاسیون و فعالان اجتماعی نبودیم و مردم می‌توانستند بدون تاثیرپذیری از تبلیغات سوء و نادرست دست به انتخاب زنند تا در آینده از حق رای خود پشیمان نشده و بلکه به این اقدامشان افتخار هم کنند.

کلام آخر اینکه، بهتر است دستگاه‌ها و مسئولین متولی بررسی وضعیت سیاسی و انتخاباتی، اندکی بیش از گذشته توجه داشته و شرایط موجود را به خوبی رصد کنند تا در زمان تبلیغات انتخاباتی و البته پیش از آن، یعنی همین امروز و فرداهای پیش رو، شاهد رخ‌دادن و برخی اوضاع نامناسب همانند دوره‌های گذشته نباشیم.

 
انتهای پیام/
تاریخ مخابره: 1395/09/23  |  زمان: ١٥:٥٧  | شماره خبر: ٢٦٩٦٥٦  

 


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار شهرستان
واکنش شهردار سابق میاندوآب به اظهارات مختلف مطرح شده علیه وی؛
تلگرام، محفلی برای تبلیغات زودهنگام و زورآزمایی کاندیداهای احتمالی شورای شهر
نقش مهم خیرین سلامت در ارتقای سلامت در جامعه/ در حوزه خیرین باید به کارهای زیربنایی بها داد
رئیس امور منابع آب میاندوآب
نارضایتی 79 درصدی از عملکرد شورای شهر میاندوآب
رئیس دادگستری شهرستان میاندوآب:
فرماندار میاندوآب:
سنت شکنی در شورای شهر با رای 11 نفره!
یتیم شهر میاندوآب و خودکرده ای را که تدبیر نیست!
پایان مسابقات هنرهای فردی و زورخانه ای آذربایجان غربی/ میاندوآب، سوم شد