چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ 12 ربيع أول 1442 Wednesday, 28 October , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17504×
علم بدون معنویت ارزشی ندارد
01 مهر 1399 - 16:28
شناسه : 290388
0

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه علم بدون معنویت به هیچ دردی نمی خورد، افزود:علم با معنویت نجات بخش است.

پ
پ

به گزارش زرین‌خبر،‌ زنگ ایثار و مقاومت همزمان با هفته دفاع مقدس در دبیرستان دوره دوم متوسطه امام جعفرصادق(ع) به صدا درآمد.

امام جمعه میاندوآب در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه تعلیم و تربیت، گفت:برای تعلیم و تربیت چند مولفه نیاز بوده و لازم است آموزش و پرورش به غذای جسم و روح توجه داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده با بیان اینکه علم بدون معنویت به هیچ دردی نمی خورد، افزود:علم با معنویت نجات بخش است.

وی با اشاره به اینکه  نتیجه علم بدون معنویت بمب شیمیایی و حوادث هیروشیما است، تصریح کرد: علم بدون معنویت انسان را به زوال و نابودی می کشاند.

امام جمعه میاندوآب  بر لزوم علم آموزی و پژوهش تاکید و تصریح کرد: با علم می شود قله های علم و علم آموزی را فتح کرد و لذا باید به موضوعات دانش بنیان توجه داشت، چون علم می تواند سبب قدرت شود.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با تاکید بر اینکه باید به مشاوره در مدارس اهمیت داده شود، اظهار کرد: باید کمپین هر مدرسه یک مشاور راه اندازی شود تا دانش آموز مسائل خود را با وی در میان بگذارد.

حسن زاده هم چنین تحصیل، تهذیب و ورزش را وظیفه دانش آموزان عنوان کرد و گفت: نوجوانان و  جوانان امروز نیز مانند جوانان هشت سال دفاع مقدس آماده ایثارگری هستند.

فرهنگ دفاع مقدس به نسل حاضر انتقال یابد

فرماندار میاندوآب نیز در این مراسم با بیان اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه است.

حسام شیرازه محبت با بیان اینکه ایدئولوژی حرف اول را در سیستم ما می زند، افزود: معلم تربیتی نقش مهمی در مدارس دارند و نباید اجازه دهند تا مبانی ایدئولوژیک فراموش شود.

وی همت و غیرت را ویژگی برجسته رزمندگان اسلام عنوان کرد و افزود: دانش آموزان ما در دوران دفاع مقدس که در جبهه ها حضور یافتند، مصداق “مردان کوچک با افکار بزرگ” بودند یعنی اینکه با وجود سن و سال کم، از افکار و اندیشه بزرگ و والایی برخوردار بودند و از خود گذشته و به خدا پیوسته بودند

فرماندار میاندوآب تصریح کرد: این نگاه و تفکر باید باقی بماند و به نسل حاضر انتقال داده شود.

خون شهدا کشور را بیمه کرده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب نیز در این مراسم با بیان اینکه جایگاه معلمی جایگاه اولیای الهی است، گفت: معلم از جایگاه والایی برخوردار هستند و باید قدر این جایگاه خود را بدانند.

سرهنگ پاسدار نورالدین پالهنگ با اشاره به اینکه خون شهدا کشور را بیمه کرده است، افزود: باید در وصیت نامه شهدا مطالعه کنید و دانش آموزان شهدا را الگوی خویش قرار دهند.

وی با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان، تصریح کرد: دفاع مقدس الگویی برای عبور از مسائل و مشکلات امروزی است که باید مد نظر قرار گیرد.

ما هرچه داریم به برکت خون شهداست

هم چنین بهروز تقی نژاد معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میاندوآب نیز در این مراسم بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش آموزان تاکید کرد و گفت:  راهبرد ما تلقی مدرسه به عنوان کانون فرهنگی، اجتماعی و تربیتی است.

وی هم چنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، افزود: ما هرچه داریم به برکت خون شهداست و باید قدردان آن باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

 

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.