چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ 12 ربيع أول 1442 Wednesday, 28 October , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17504×
ساختمان کتابخانه علامه دهخدا میاندوآب 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
29 شهریور 1399 - 11:20
شناسه : 290309
2

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: ساختمان جدید کتابخانه در حال احداث علامه دهخدا میاندوآب 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پ
پ

خدیجه معصومی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: در حال حاضر، ساختمان کتابخانه علامه دهخدا میاندوآب که در حال احداث است، 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه میاندوآب دارای هفت باب کتابخانه عمومی است، افزود: کتابخانه پایگاه امن برای تغذیه روحی مردم بوده و کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از مسائل مهم فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: در میاندوآب به ازای هر 39 هزار نفر یک کتابخانه وجود دارد و این در حالی است که باید به ازای هر 25 هزار نفر یک کتابخانه داشته باشیم.

معصومی تصریح کرد: نسبت کتاب به جمعیت به ازای هر نفر 2/5 جلد کتاب است که این رقم در شهرستان میاندوآب به ازای هر 100 نفر 40 جلد کتاب است.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی  یک نهاد عمومی غیردولتی است و بودجه مستقلی برای ساخت کتابخانه نداریم، افزود: از مردم و مسئولان و خیرین درخواست داریم تا در امر کتابخانه سازی و اهدای کتاب پیشگام شوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.