کد خبر: 290269

تاریخ انتشار: سپتامبر 16, 2020

رییس سازمان امور عشایری کشور:

بهره مندی ۳۳ هزار خانوار عشایری در کشور از انرژی خورشیدی/ تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری کشور اعطا می شود

رییس سازمان امور عشایری کشور  گفت: ۳۳ هزار خانوار عشایری به انرژی خورشیدی تجهیز شده اند و طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال ۱۲ هزار و ۳۰۰ خانوار و سال آینده  نیز ۱۰ هزار خانوار به انرژی خورشیدی مجهز می شوند.

به گزارش زرین خبر، کرمعلی قندالی در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: عشایر  یک جامعه مولد و خود اتکا هستند که در حوزه اقتصاد نقش مهم و اساسی دارند.

رییس سازمان امور عشایری کشور  افزود: بر اساس آخرین آمار و سرشماری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شامل ۲۱۳ هزار خانوار عشایر در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه عشایر در کشور به صورت سالیانه حدود ۶ میلیون تن انواع محصولات لبنی، پروتئینی، زراعی و.. تولید می کنند، گفت:بیشترین تولیدات عشابر با ۱۹۵ هزار تن در حوزه گوشت قرمز است.

قندالی هم چنین با اشاره به اینکه ۳۵ درصد صنایع دستی کشور به جامعه عشایر تعلق دارد، تصریح کرد: در همین راستا نیز ۵۹ درصد کشور شامل ییلاق و قشلاق در حوزه قلمرو عشایر به شمار می رود.

رییس سازمان امور عشایری کشور  با تاکید بر توانمندسازی عشایر و تامین شرایط و امکانات رفاهی لازم برای عشایر، اظهار کرد: در حوزه زیرساختی مانند تامین راه، انرژی، آب و…. اقدامات خوبی برای عشایر انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین انرژی از طریق پنل های خورشیدی با هدف تسهیل تامین انرژی و جلوگیری از تخریب محیط زیست از برنامه های ما است، افزود: در این راستا حدود ۳۳ هزار خانوار به انرژی خورشیدی تجهیز شده اند و طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال ۱۲ هزار و ۳۰۰ خانوار و سال آینده  نیز ۱۰ هزار خانوار به انرژی خورشیدی مجهز می شوند.

رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: به منظور حمایت از عشایر و کمک به معیشت آنان تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود.

قندالی هم چنین به تشکیل و فعالیت ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور  اشاره و اظهار کرد: حدود ۱۵ هزار نفر در این صندوق ها که در زمینه های مختلف صنایع فعالیت می کنند، عضویت دارند.

گفتنی است رییس سازمان امور عشایری کشور  امروز از ۲ واحد پرواربندی دام در روستای “شیرین‌آب” و صندوق خرد زنان روستایی و عشایری در روستای “گل سلیمان‌آباد” شهرستان میاندوآب بازدید کرد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…