کد خبر: 290254

تاریخ انتشار: سپتامبر 15, 2020

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب خبر داد؛

پیش بینی برداشت ۶۳۵ تن گردو و بادام از باغات میاندوآب

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: پیش بینی می شود در مجموع ۶۳۵ تن گردو و بادام از باغات شهرستان میاندوآب برداشت و به بازار عرضه شود.

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر گفت: ۱۷۶ هکتار از مساحت باغات شهرستان به محصول گردو اختصاص دارد که پیش بینی می شود امسال حدود ۴۸۵ تن محصول گردو از این باغات برداشت شود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: ۶۵ هکتار از باغات شهرستان نیز به محصول بادام اختصاص دارد و پیش بینی می شود امسال حدود ۱۵۰ تن محصول بادام برداشت شود.

وی با بیان اینکه ارقام گردوی موجود در شهرستان از نوع فرانکت، چندلر، فرنور و پدرو است، تصریح کرد: کشت و توسعه ارقام گردوی مقاوم به سرما، زودبازده، پایه کوتاه، مقاوم به بیماریها و با عملکرد بالا باید مورد توجه کشاورزان باشد.

دیانتی اظهار کرد: میاندوآب با سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ و تولید سالیانه بیش از ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات باغی با داشتن خاک حاصلخیز و شرایط اقلیمی مناسب، یکی از مناطق مهم در تولید محصولات باغی است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…