کد خبر: 290169

تاریخ انتشار: سپتامبر 7, 2020

فرماندار میاندوآب:

خط دوم انتقال آب از زرینه رود میاندوآب هرگز اجرا نخواهد شد/ میاندوآب بیشترین هزینه احیای دریاچه ارومیه را می دهد

فرماندار میاندوآب گفت: خط انتقال آب زرینه رود میاندوآب، با هر عنوانی که باشد اعم از پدافند غیرعامل یا هر چیز دیگر، دو خطه نخواهد شد.

به گزارش زرین خبر، حسام شیراز محبت امروز در جلسه جلسه حفاظت از منابع آب که با حضور مسئولان استانی امور آب و شهرستان های ملکان و بخش کشاورز در محل فرمانداری میاندوآب برگزار شد، گفت: میاندوآب و علی الخصوص چهاربرج بیشترین هزینه احیای دریاچه ارومیه را می دهد.

فرماندار میاندواب با طرح این سوال که آیا دیگر شهرستان ها در احیای دریاچه دخیل نیستند، افزود: چرا  باید کانالهای آب آنها دائمی شده ولی کانالهای آب در میاندوآب اینگونه نباشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه سهم و حق آبه خودمان به خودمان نمی رسد و پرت آب نیز در مسیر زیاد است و همین امر سبب شده تا کشاورزان با آب زهکشی، زمین ها را آبیاری کرده و در مقابل متاسفانه حق آبه مدرن از آنها دریافت می شود.

شیرازه محبت با تاکید بر اینکه مسائل زیست محیطی نیز به اندازه احیای دریاچه ارومیه مهم است، گفت: کمبود آب سبب مرگ ماهی ها  رودخانه زرینه رود میاندوآب و تبعات و مشکلات دیگر شده است.

وی هم چنین با بیان اینکه خط دوم انتقال آب از زرینه رود میاندوآب هرگز اجرا نخواهد شد، تصریح کرد: خط انتقال آب زرینه رود میاندوآب، با هر عنوانی که باشد اعم از پدافند غیرعامل یا هر چیز دیگر، دو خطه نخواهد شد.

فرماندار میاندوآب با اشاره به اینکه حق آبه مشخص است و هرگز خط دوم اجرا نخواهد شد، اظهار کرد: آب از میاندوآب می رود ولی در خود میاندوآب و در کنار سد نوروزلو مشکل آب شرب داریم.

حسام شیرازه محبت با بیان اینکه میاندوآب، شهر کشاورزی است، افزود: میاندوآب شاید تنها شهری در سطح کشور باشد که جمعیت روستایی و شهری آن برابر بوده و همین موضوع سبب شده تا اقتصاد این شهر بر کشاورزی مبتنی باشد.

سعید مقدم معاون فرماندار ملکان نیز در این جلسه خطاب به مسئولان مدیریت منابع آب استان با بیان اینکه اقتصاد مردم منطقه بر روی کشاورزی متمرکز است، گفت: از مسئولان مربوطه درخواست داریم تا  به فکر کشاورزان منطقه باشید.

وی افزود:بدون آب، کشاورزی به خطر می افتد و این امر مشکلات دیگر دارد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…