کد خبر: 289779

تاریخ انتشار: آگوست 20, 2020

موشک شهید «حاج قاسم» و «ابومهدی» رونمایی شد

جانشین وزیر دفاع با دستور رییس جمهور موشک بالستیک شهید حاج قاسم و موشک کروز ابومهدی ساخت متخصصان صنعت هوافضای وزارت دفاع را درآستانه سالروز صنعت دفاعی رونمایی کرد.

به گزارش زرین خبر، سردار قاسم تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (پنجشنبه) در آیین رونمایی از دستاوردهای جدید وزارت دفاع به مناسبت روز صنعت دفاعی که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در زمینه موشک‌های زمین به زمین به مرزهای دانش رسیده‌ایم و در موشک‌های کروز بر تمام تحریم های دشمنان غلبه کرده ایم.

وی با اشاره به طراحی و ساخت موشک‌های شهید حاج قاسم و شهید ابومهدی و مهندس، گفت: این محصولات با کمترین هزینه یعنی یک دهم قیمت جهانی تولید شده اند؛ زمان رسیدن به این محصول کمترین میزان در جهان است.

سردار تقی‌زاده گفت: موشک بالستیک شهید حاج قاسم موشکی مایل پرتاب و تاکتیکی با برد ۱۴۰۰ کیلومتر است و مبتنی بر فناوری های کنترل پروازی و دینامیک پرواز است.

جانشین وزیر دفاع در باره موشک کروز دریایی شهید ابومهدی عنوان کرد: ویژگی اصلی موشک های کروز ارتفاع پرواز کم آنها و دور زدن پدافند دشمن است. برد این موشک +۱۰۰۰ کیلومتر است که سناریوی عملیاتی نیروهای مسلح را تکمیل خواهد کرد. این موشک قابلیت شلیک از عمق را دارد که در آینده نیروهای دریایی عزیز کشورمان به این موشک مجهز خواهند شد.

وی عنوان کرد: این موشک قابلیت این را دارد از چند جهت مختلف به سوی هدف پرواز کند.

 

ادامه دارد…

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…