کد خبر: 289765

تاریخ انتشار: آگوست 19, 2020

توافق امارات و اسرائیل خلائی در مقاومت ایجاد نمی‌کند

نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: آمریکا بداند ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تمام شده است و اگر امارات و اسرائیل دست به دست هم دهند هیچ خلائی در مقاومت و روحیه مردم ایران ایجاد نخواهد شد.

به گزارش زرین خبر به نقل از فارس، مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس امروز ( چهارشنبه، ۲۹ مردادماه ) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: مقام معظم رهبری خطاب به مجلس یازدهم فرمودند در دهه پیشرفت و عدالت نمره مطلوبی در باب عدالت به دست نیاوردیم و ما مردم را باید عائله خود بدانیم؛ این ملت، کشور و مرزها عائله ما مسئولان است و به مسائل و آسیب های اجتماعی در سطح کشور باید جدی نگاه کنیم و بدانیم که اگر این آسیب ها در  خانواده ما مسئولان بود چگونه به آنها نگاه می‌کردیم؛ باید نسبت به این موضوع حساس و به فکر علاج آسیب ها باشیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مقام معظم رهبری فرمودند خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان، از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود، بیشتر است و شرمندگی من از بیکاری جوان کمتر از خودش نیست.

وی با یادآوری وضعیت نامناسب معیشتی طبقات ضعیف و کم درآمد از سکونت ۲۱ میلیون نفر در محله های ناکارآمد شهری انتقاد کرد و گفت: شرایط کودکان کار و خیابانی غیرقابل کتمان نیست و ضعف‌ها و ناهماهنگی‌ها اثربخش و برنامه ها پاسخگو نبوده و مزید بر علت شده تا حوزه اجتماعی کشور کارآمدی لازم را نداشته باشد؛ اگر به درستی عمل کرده بودیم وضعیت به شکلی نبود که مقام معظم رهبری می‌فرمایند ۲۰ سال عقب هستیم؛ کاری به مذهب و گرایش سیاسی نداریم و اگر ایران را دوست و وجدان دارید در این زمینه تلاش کنید.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس یازدهم ادامه داد: طبق آمار بانک اطلاعاتی ایرانیان حدود ۵ میلیون نفر در سه دهک پایین کشور فاقد سطح حمایتی بیمه تامین اجتماعی هستند و حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سالمند داریم که با توجه به روند رو به رشد جمعیت بالای ۶۰ سال افزایش امید به زندگی، ناکارآمدی و فراگیر نبودن برنامه رفاهی و تامین اجتماعی در رابطه با سالمندان در آینده با بحران جدی روبرو خواهیم شد.

عیسی زاده با تاکید بر اینکه کشور نیازمند مدیریت اجتماعی هوشمند مبتنی بر شواهد، نگاه به آینده و حفظ عزتمندی مردم است، گفت: به عنوان نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس هشدار می‌دهم غفلت بیش از این در حوزه اجتماعی تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت؛ تصمیم گیری ها در حوزه های اقتصادی، سیاسی و عمرانی بدون پیوست اجتماعی و فرهنگی منجر به مشکلاتی می‌شود که امروزه در هفت تپه شاهد هستیم و کمیسیون‌ها باید پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشند. در حوزه نظام اداری و استخدامی تمامی سیستم‌های اداری امروز درگیر هستند و مردم هر روز بدون توجه نمایندگان و دولت در جلوی مجلس تجمع می‌کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: عزت این مردان و زنان غیرتمند ایرانی جلوی مجلس پایمال می‌شود و هیچ خبری هم از ما نیست.

وی خطاب به نمایندگان مجلس ادامه داد: اگر نمی‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم حداقل نباید اجازه دهیم دولت و کارخانه ها، جوانان را اخراج کنند؛ نباید با ملت عزتمند ایران به این نحو برخورد شود؛ رئیس جمهور باید در این رابطه به نمایندگان پاسخگو باشد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس یازدهم با سردادن ندای مرگ بر آمریکا، یادآور شد: آمریکا بداند ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تمام شده است و اگر امارات و اسرائیل دست به دست هم دهند هیچ خلائی در مقاومت و روحیه مردم ایران ایجاد نخواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛ پس از پایان نطق عیسی زاده نمایندگان فریاد” مرگ بر اسرائیل ” و ” مرگ بر آمریکا ” سردادند.

همچنین امیرحسین قاضی زاده، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از فریاد مرگ بر آمریکای نمایندگان، گفت: وضعیت جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران بسیار بسیار متفاوت تر از ۸۰ سال گذشته است و تمامی قدرتمندان سلطه گر جهانی باید بدانند با یک کشور مستقل و مقتدر روبرو هستند؛ کشوری که اجازه نمی‌دهد نظام سلطه چه در امور داخلی و جهان و چه منطقه دخالت بیجا کند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…