کد خبر: 289688

تاریخ انتشار: آگوست 12, 2020

پیگیری ۴۰۰ حکم قضایی ساخت و ساز غیرقانونی در آذربایجان‌غربی

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۴۰۰ حکم قضایی در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز در سطح استان در حال پیگیری است.

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم‌نیوز، آیدین رحمانی صبح امروز در جلسه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز آفتی است که جای‌جای منطقه و در نهایت کشورمان را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه سودجویان در این مسئله توجهی به ماهیت اراضی ندارند، افزود: بروکراسی‌های اداری سبب شده دلالان در این زمینه جولان دهند که در نهایت سبب سلب اعتماد مردم نسبت به دستگاه‌های اجرایی و کارآیی آن‌ها می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: تغییر کاربری در داخل املاک باغی و روستایی یکی دیگر از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم به نوعی که ورود به چنین مناطقی نیازمند کمک دستگاه قضایی به دستگاه‌های اجرایی است.

وی یادآور شد: مسئولان و دستگاه‌های مربوطه باید توجه داشته باشند تا در حین ساخت و سازها به موضوع ورود کنند تا در آینده مشکلات عدیده‌ای ایجاد نشود.

رحمانی با بیان این که ۴۰۰ حکم قضایی ساخت و ساز غیر مجاز در آذربایجان غربی در حال پیگیری است، تصریح کرد: متأسفانه پیگیری برخی پرونده‌ها بیش از دو سال به طول می‌انجامد و همین فرآیند طولانی سبب شده تا عده زیادی به قانون‌شکنی اهتمام بورزند.

وی همچنین به استفاده از توان و ظرفیت دولت و مجلس شورای اسلامی در مبارزه با این ساخت و سازها تاکید کرد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…