کد خبر: 289486

تاریخ انتشار: جولای 30, 2020

سرپرست فرمانداری میاندوآب عنوان کرد؛

 گردشگری ظرفیت مهم بخش باروق میاندوآب/ بوم‌گردی توسعه می‌یابد

سرپرست فرمانداری میاندوآب گفت: بخش باروق به لحاظ قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین از نظر بافتی که دارند، بهترین مکان برای توسعه صنعت بوم‌گردی است.

به گزارش زرین خبر، حسام شیرازه محبت امروز در جلسه شورای اداری بخش باروق میاندوآب با اشاره به موقعیت ویژه گردشگری این بخش، اظهار کرد: بیشتر روستاهای این بخش به لحاظ قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین از نظر بافتی که دارند، بهترین مکان برای توسعه صنعت بوم‌گردی است.

سرپرست فرمانداری میاندوآب افزود: برگزاری تور عکاسی با موضوع گردشگری شهرستان و به ویژه بخش باروق با هماهنگی اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی و با دعوت از عکاسان مطرح را پیگیر هستیم تا زمینه برای تبدیل این بخش به قطب گردشگری با شناساندن آن فراهم شود.

وی گفت: همچنین آثار مستندساز میاندوآبی که حاصل زحمات چند ساله وی است، از شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش شده و از این پس نیز دوباره پخش آنها را که جاذبه‌ها و آثار طبیعی باروق در آن گنجانده شده را پیگیری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: طبیعت این بخش که پذیرای گردشگران زیادی است می‌توان با اتخاذ تمهیداتی و فراهم کردن امکانات لازم برای گردشگری،ضمن ارایه خدمات به گردشگران، به محل درآمد پایدار برای بخش و در نتیجه توسعه این بخش تبدیل شود.

شیرازه‌محبت با بیان اینکه توجه به بوم‌گردی به عنوان یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری است، گفت: توسعه زیرساخت‌ها در نقاط روستایی به مهاجرت معکوس منجر می‌شود که طبیعت  بکر و زیبای بخش باروق برای اجرای طرح‌های گردشگری ظرفیت بالقوه‌ای است که می توان از آن برای این مهم استفاده کرد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…