کد خبر: 289483

تاریخ انتشار: جولای 30, 2020

فعالیت هشت واحد گلخانه ای در شهرستان میاندوآب

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از فعالیت هشت واحد گلخانه ای در این شهرستان خبر  داد.

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به توسعه کشت محصولات گلخانه ای در میاندوآب، اظهار کرد: با توجه به رشد روزافزون جمعیت و افزایش نیازهای غذایی جامعه از یک سو و محدود بودن سطح اراضی قابل کشت و منابع آبی ، افزایش تولید در واحد سطح بعنوان تنها راهکار موثر جهت تامین امنیت غذایی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی بوده و لذا توسعه و ترویج کشت محصولات گلخانه ای بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: به منظور امکان رقابت با بازارهای جهانی، تولید محصولات کشاورزی باید در تمام ماههای سال تداوم داشته باشد و تحقق این امر مستلزم مدیریت شرایط اقلیمی در فضای بسته و احداث گلخانه است.

وی گفت: تولید محصول در خارج از فصل، یکی دیگر از مزایای کشت محصولات گلخانه ای است که به دلیل کسب درآمد، از نظر اقتصادی برای تولید کننده حائز اهمیت است.

دیانتی با اشاره به فعالیت ۸ واحد گلخانه ای در شهرستان میاندوآب، تصریح کرد: این هشت گلخانه در مجموع به مساحت ۲۲ هزار و ۵۵۰ مترمربع در شهرستان میاندوآب فعالیت دارند.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از افتتاح یک واحد گلخانه ای دیگر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گلخانه هیدروپونیک تولید سبزی و صیفی جات با سطح زیر کشت سه هزار مترمربع و اعتبار ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بصورت پرداخت تسهیلات بانکی در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری از این واحد تولیدی برای چهار نفر بطور مستقیم و برای هفت نفر بطور غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

وی افزود: صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب، افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و قابلیت کنترل آفات و بیماری ها، کاهش عوامل خسارت زا و هزینه های کارگری از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت محصولات گلخانه ای است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…