کد خبر: 289489

تاریخ انتشار: جولای 30, 2020

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

زمان دوگانه سوز شدن خودرو‌های اینترنتی مشخص شد/ تاکسی و وانت بار‌ها در اولویت دوگانه سوز شدند

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص زمان طرح رایگان دوگانه سوز شدن خودرو‌های اینترنتی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش زرین خبر، محمد حسین باقری مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد که سال گذشته به وزارت نفت ابلاغ شد استارت طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو‌ها کلید خورد که در مرحله اول ۶ پیمانکار و ۱۳۶ کارگاه برای انجام این فرایند انتخاب شد که متقاضیان می‌توانند به سایت https://gcr.niopdc.ir مراجعه و فرآیند ثبت نام خود را کامل کنند.

او ادامه داد: سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی به‌منظور سهولت در فرآیند ثبت‌نام، نوبت‌گیری و بررسی نهایی متقاضیان گازسوز کردن خودرو‌های عمومی به‌طور رسمی رونمایی شد که متقاضیان از جمله مالکان خودرو‌های تاکسی عمومی و وانت‌بارها، نیسان و کامیونت می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور مراجعه کنند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: در حال حاضر تا به امروز چیزی بالغ بر ۸۸ هزار خودرو در این طرح ثبت نام شده اند که اولویت اصلی ما خودرو‌های عمومی مانند تاکسی و وانت بار‌ها هستند.

باقری تصریح کرد: هر نوع خودرو وانت بار با هر نوع پلاکی در کشور قابلیت دوگانه سوز شدن را دارد به طوری که می‌توانند در این طرح شرکت کنند و خوشبختانه ظرفیت تبدیل کافی در کارگاه‌های تبدیل وجود دارد و آمادگی داریم در صورت نیاز و افزایش استقبال متقاضیان، این ظرفیت باز هم افزایش یابد.

او در ادامه در با اشاره به اینکه آیا دوگانه سوز کردن آسیب به موتور خودرو می‌زند یا خیر؟ اضافه کرد: خودرو‌های گازسوز موجود در سطح شهر به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول خودرو‌هایی هستند که موتور آن‌ها از ابتدا بصورت دوگانه سوز طراحی شده و برای استفاده همزمان از سوخت بنزین و CNG مناسب هستند و اصلا این موضوع صحت ندارد چرا که این نوع خودرو‌ها به صورت استاندارد و زیر نظر سازمان ملی استاندارد فرآیند تبدیلشان انجام می‌شود.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: توصیه ما به متقاضیان این است که پس از اجرای فرآیند گاز سوز هرماه به طور مداوم تعمیرات دوره‌ای خود را انجام دهند تا هیچ مشکل فنی و ایمنی برای خودرو‌ها به وجود نیاید.اقری در ادامه در خصوص فرآیند گازسوز کردن خودرو‌های اینترنتی گفت: فاز اول ما خودرو‌های عمومی تاکسی و وانت بار‌ها بود که باتوجه به شرایط باید آمار ثبت نام این خودرو‌ها مشخص شود ما براساس مصوبه، خودرو‌های اینترنتی در فاز دوم ثبت نام برای دوگانه سوز کردن قرار دارند.

او در خصوص کاهش سهمیه بنزین خودرو‌های وانت تضریح کرد: این موضوع زیر نظر وزارت کشور است که یک کارگروهی به نام بند ۸ وجود دارد که بحث عملکرد خودرو‌ها براساس پیمایش در این کارگروه سنجیده می‌شود چرا که بحث سهمیه بر اساس تصمیمات کارگروه وزارت کشور قابل تغییر است.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: آلایندگی سی ان جی کمتر از بنزین است به طوری که در مقایسه با بنزین می‌توان به آلایندگی کمتر، عدد اکتان بالا (۱۳۰)، افزایش راندمان ۱۵ درصدی و در کشوری، چون ایران فراوانی و قیمت مناسب می‌توان اشاره کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ط

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…