شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹ 3 جماد ثاني 1442 Saturday, 16 January , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17855×
ماجرای جنجالی انتخاب شهردار میاندوآب/امتیاز تهران گردی و عکس شورا ۲۰ ولی کارکرد صفر است
06 مرداد 1399 - 10:59
شناسه : 289410
2

جلسه هفتگی شورای شهر میاندوآب برگزار شد که موضوع انتخاب شهردار به موضوع نخست این جلسه تبدیل شد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، جلسه هفتگی شورای شهر میاندوآب با حضور اعضای هفت نفره شورای شهر در محل این شورا تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه رئیس شورای شهر میاندوآب با گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز در مورد فرآیند انتخاب شهردار که مورد خواست مردم و همشهریان است که انتظار دارند سریعا اقدام و منصوب شود، توضیحاتی را ارائه می دهیم.

فخرالدین آذریان افزود: بعد از استعفای شهردار قبلی، دو شهردار انتخاب شده که فرایند هر دو انتخاب صحیح بود و منتخب نخست بعد از معرفی به دلیل مشکل قانونی، واجد شرایط تشخیص داده نشد و منتخب دوم که در این مورد پیگیری داشته ایم و امروز نیز نامه ای از دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آمده که پاسخ آن قبلا توسط معاون وزیر کشور ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تعیین سطوح مدیریتی بر عهده وزارت کشور است، گفت: بعد از استعلام توسط استانداری در مورد گزینه منتخب پاسخ آن قبلا توسط معاون وزیر کشور ارسال شده است و جواب مثبت است.

رئیس شورای شهر میاندوآب با اشاره به اینکه شورای شهر در این زمینه به وظیفه خود به نحو احسن عمل کرده و کوتاهی نداشته است، تصریح کرد: عده ای می خواهند بین مسئولان در شهرستان اختلاف افکنی کنند.

آذریان با بیان اینکه ما بر اساس قانون به وظیفه خود عمل می کنیم و با آرامش کارها را پیش می بریم، گفت:درخواست دو فوریت اعضای شورای شهر مبنی بر قانونی بودن انتخاب شهردار است و ما مجددا بر روی منتخب خود اصرار داریم و از حق خود و شهروندان دفاع می کنیم.

وی افزود: در صورت استنکاف استانداری یا وزارت کشور بر طبق ماده 71 قانون شوراها، می توانیم شهردار را معرفی کنیم.

رئیس شورای شهر میاندوآب تصریح کرد: اگر ایراد قانونی دارد آن را به ما اعلام کنند و ما هم قبول می کنیم، به غیر از نامه ای که به آن معترض بوده ایم، نامه جدیدی ندیده ایم.

انتقاد عضو شورای شهر میاندوآب به قصور در انتخاب شهردار واجد شرایط

داریوش عسگری عضو شورای شهر میاندوآب نیز در این جلسه گفت: تقصیراتی که هیئت رئیسه شورای شهر در این دوره مرتکب شده را به صورت مستند به استحضار شهروندان می رسانم.

وی در ادامه با بیان اینکه نریمانی با 5 رای انتخاب شد و هیئت تطبیق تایید و به استان معرفی شد و کاملا محترم است، افزود: در نامه تاریخ 29/3/99 از طرف معاون عمرانی استاندار به صورتجلسه شماره 85 مورخ 18/3/99 شورای شهر در ارتباط با انتخاب شهردار اشاره و نوشته شده که نامبرده از شرایط لازم جهت تصدی سمت شهردار وفق بند 3 قسمت (چ)ماده 3 آئین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب 4/10/97 هیات وزیران برخوردار نمی باشد لذا شورای شهر در مصوبه مذکور تجدید نظر نموده وبا تشکیل جلسه فوق العاده نسبت به انتخاب شهردار جدید واجدشرایط اقدام نماید که فرمانداری نیز طی نامه مورخه 31/3/99 این موضوع را به رئیس شورای شهر اعلام کرده است.

این عضو شورای شهر میاندوآب اظهار کرد: بنده به عنوان منتخب شورای شهر در شورای شهرستان پس از اینکه دیدم 20 روز از تاریخ نامه گذشت و جلسه فوق العاده برای انتخاب شهردار برگزار نشد، درخواست کتبی از فرماندار داشتم و به وضعیت شهرداری و اتمام فصل عمرانی به موارد قانونی نیز اشاره کردم لذا با توجه به گذشت فرجه قانونی و عدم رد نامه استانداری از سوی شورای شهر علی رغم اینکه دو جلسه تشکیل شد ولی این نامه مطرح و اصرار نشد، نامه استانداری وجهه قانونی به خود گرفت که دوباره فرماندار در تاریخ 17/4/99 به شورای شهر نامه نوشته و به قید فوریت به تشکیل جلسه برای انتخاب شهردار اشاره کرده است که به این نامه نیز ترتیب اثر داده نشد.

عسگری تصریح کرد: امروز نیز نامه ای از سوی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری واصل شده که در آن اشاره شده پیرو نامه مورخه 29/3/99 معاون عمرانی استاندار به صورتجلسه شماره 85 مورخ 18/3/99 شورای شهر در ارتباط با انتخاب شهردار اشاره و نوشته شده که نامبرده از شرایط لازم جهت تصدی سمت شهردار وفق بند 3 قسمت (چ)ماده 3 آئین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب 4/10/97 هیات وزیران برخوردار نیست، لذا با توجه به اتمام مهلت سه ماهه سرپرستی شهرداری، نسبت به معرفی فرد حایز شرایط تصدی سمت شهردار در مهلت قانونی اقدام شود.

وی افزود: با وجود این نامه ها و کاهلی و قصور شورای شهر است که ۵ماه است نمی توانیم شهردار واجدشرایط انتخاب کنیم.

این عضو شورای شهر میاندوآب با بیان اینکه تقصیر کسی نیست، تقصیر خود ما شوراهاست، از مردم عذرخواهی می کنم، تصریح کرد: با تک روی کارها پیش نمی رود و دوگانگی ما اعضا مانع از انتخاب شهردار شده است.

امتیاز تهران گردی و عکس شورا ۲۰ ولی کارکرد صفر است

مرتضی نجفی دیگر عضو شورای شهر میاندوآب نیز در این جلسه با بیان اینکه اگر واقعا به فکر مردم هستیم به فکر مردم و مشکلاتشان باشیم، گفت: تا زمانی که هرکس به دنبال منفعت خود باشد کار به جایی نمی بریم، هر کس نامه خود می خواند و می رود و این وضعیت ما می شود و کاری از پیش نمی برد.

وی با بیان اینکه ای کسانی که دغدغه شهر دارید، به عنوان اولین نفر حاضرم که به خاطر کم کاری شورای شهر استعفا بدهم و از مردم عذرخواهی کنم، افزود: بیایید به خاطر کم کاری استعفا بدهیم نه از روی سیاسی کاری.

این عضو شورای شهر میاندوآب با اشاره به اینکه بیایید به فکر شهر باشیم، دم از قانون می زنید ولی قانون را قبول ندارید، تصریح کرد: برخی روزی مخالف فردی بودند ولی امروز موافق همان فرد! چرا؟

نجفی تصریح کرد: چندین بار به تهران رفتند و رفتیم، نتیجه کو؟ کدام وعده عملی شد؟ بانک شهر کو؟۱۱هزار تن قیر کو؟کارخانه آسفالت کو؟

وی با بیان اینکه فاکتوری دیده ام که خجالت می کشم آن را بیان کنم، اظهار کرد: هر سفر برای شهرداری چقدر هزینه دارد؟ فقط برای شهرداری هزینه سازی کرده ایم ولی نتیجه و برآوردی نداشته است.

این عضو شورای شهر میاندوآب با اشاره به اینکه درد شورا منیت است و تا زمانی که منیت در ماست کاری از پیش نمی بریم، گفت: باید بگویم امتیاز تهران گردی و عکس شورا ۲۰ ولی کارکرد صفر است.

دود اختلاف بین ما به چشم کارگران می رود

احد غفاری دیگر عضو شورای شهر میاندوآب نیز در این جلسه با انتقاد از تخریب اعضا، گفت:چرا در بیرون از شورا و در جاهای مختلف به دروغ تبلیغ می شود که همه افراد جدید آدم غفاری هستند؟

وی با طرح این سوال که چرا در بیرون از شورا عده ای به دنبال تخریب هستند، افزود: متاسفانه برخی بدون اینکه به صحت و سقم موارد مطروحه پی ببرند و تنها با حرف این و آن اقدام به موضع گیری و واکنش می کنند.

غفاری تصریح کرد: حق ۴۵ کارگر قبل از دوره ما است که قراردادی شوند و سپس ۴۵ نفر بعدی دوره ما و بنده نیز روی این موضوع تاکید دارم.

نایب رئیس شورای شهر میاندوآب با بیان اینکه همه تلاش ما حل مشکل کارگران شهرداری که از جوانان این شهرهستند، است، افزود:دود اختلاف بین ما به چشم کارگران می رود.

اصرار بر روی گزینه منتخب

در پایان این جلسه شورای شهر میاندوآب با ۵ رای مجددا بر روی انتخاب “میکائیل نریمانی” به عنوان شهردار منتخب خود اصرار کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.