- پایگاه تحلیلی خبری زرین خبر - http://zarinkhabar.ir -

خرید ۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان در میاندوآب

به گزارش زرین خبر، حسام شیرازه محبت امروز در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان میاندوآب، اظهار کرد: بر اساس اعلام جهاد کشاورزی، امسال تاکنون  ۱۸ هزار و ۳۵۶ تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان منطقه در این شهرستان خریداری شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب افزود: پیش بینی می شود امسال  بیش از ۵۰ هزار تن گندم از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان میاندوآب برداشت شود.

وی گفت: در شهرستان میاندوآب پنج مرکز خرید، محصول گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را با قیمت تضمینی خریداری می کنند.

شیرازه محبت ضمن تقدیر از تلاش های انجام گرفته برای مساعدت حال کشاورزان، تصریح کرد: کشاورزان قشر زحمتکش جامعه هستند که سرمایه و عمر خویش را صرف تولید و کشت گندم و کسب روزی حلال می کنند و از نظر اخلاقی، شرعی و قانونی می بایست به مطالبات خویش دست یابند.

علی دیانتی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب نیز  در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: امسال ۲۴ هزار و ۱۶۱ هکتار از اراضی زراعی شهرستان میاندوآب به کشت محصول گندم اختصاص یافته است که از این میزان ۱۳ هزار و ۳۷۱ هکتار مربوط به گندم دیم و ۱۰ هزار و ۷۹۰ هکتار مربوط به گندم آبی است.

گفتنی است امروز سرپرست فرمانداری میاندوآب به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان و مسئول بسیج سازندگی شهرستان از مرکز خرید تضمینی گندم کارخانه آرد طراوت (با ظرفیت نگهداری ۱۰۰ هزار تن) بازدید و از نزدیک در جریان روند خرید گندم و مسائل پیرامون آن قرار گرفت.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
[1] [2] [3]