کد خبر: 289342

تاریخ انتشار: جولای 22, 2020

طرح حدنگار ویژه اراضی و املاک دولتی در آذربایجان‌غربی اجرایی می‌شود

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: اجرای طرح حدنگار ویژه اراضی و املاک دولتی تا پایان شهریورماه در سطح این استان الزامی است و باید تمام دستگاه های مربوطه در این زمینه همکاری داشته باشند.

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، علی اکبر گروسی در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بهترین راه مبارزه با زمین خواری و تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی اجرای دقیق و سریع طرح جامع حدنگار یا کاداستر است.

وی افزود: یکی از فواید اجرای حدنگار، ایجاد پایگاه واحد اطلاعاتی در خدمات‌رسانی مطلوب درون و برون سازمانی و نیز ایجاد زیرساخت‌های سرزمینی با هدف تضمین سرمایه‌گذاری در اراضی ملی و همچنین اعتماد‌سازی و حصول اطمینان در معاملات و تشخیص آسان منابع ملی از املاک شخصی مردم برای دستگاه‌های مسئول به ویژه دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: اجرایی شدن طرح جامع حدنگار مورد مطالبه روسای تمام قوا است بنابراین ادارات متولی از جمله اداره کل ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی وظایف و تکالیف مضاعف‌تری بر عهده دارند.

وی ابراز داشت: باید تا پایان شهریورماه کلیه اراضی و املاک دولتی ثبت طرح جامع حدنگار شوند.

گروسی، خاطرنشان کرد: اجرای طرح کاداستر موجب ثبت اسناد مالکیت ملی می شود و برای توسعه ادارات بسیار حائز اهمیت می باشد و در مواقع ضروری و یا در حوادث و بلایای طبیعی وجود کاداستر می تواند در احقاق حقوق عامه و حقوق بیت المال تاثیر چشم گیری داشته باشد و این طرح در کل دنیا به اجرا در آمده و کشور ما نیز ناگزیر از اجرای آن می باشد.

وی گفت: اجرای دقیق و کامل طرح جامع حدنگار تنها وظیفه اداره کل ثبت اسناد و املاک نیست و نیازمند همکاری و همیاری سایر ارگان‌ها و مردم می‌باشد و در این خصوص صدا و سیما هم می‌تواند با اطلاع‌رسانی مطلوب به مردم مشارکت آن‌ها را در اجرای سریع این طرح ملی جلب کند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…