کد خبر: 288491

تاریخ انتشار: می 19, 2020

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

“قدس” مهم ترین مسئله جهان اسلام است/ از ظرفیت های ممکن برای اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی استفاده شود

حجت الاسلام محمد جواد مجتهد شبستری گفت: مسئله قدس و توجه به فلسطین یک واقعیت و حقیقت است که تعطیل بردار نیست و به عنوان مسئله اول جهان اسلام همیشه مورد توجه قرار داشته است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به اهمیت مسئله روز قدس و فلسطین، اظهار کرد: مسئله روز قدس یک مسئله مهم است که به ابتکار امام راحل(ره) در سال ۵۸ شروع شده است و بیش از ۴۰ سال است که ادامه دارد و خداوند این توفیق را به ما داده است که نام و یاد قدس را زنده نگه داریم.

حجت الاسلام محمد جواد مجتهد شبستری افزود: امسال که با توجه به شرایط فعلی امکان حضور فیزیکی و راهپیمایی وجود ندارد، باید از طریق دیگری مثل فضای مجازی، مصاحبه، کارهای مطبوعاتی و غیره مسئله قدس را دنبال کرد.

وی با بیان اینکه مسئله قدس و توجه به فلسطین یک واقعیت و حقیقت است که تعطیل بردار نیست، گفت:کسی خیال نکند که اگر امسال راهپیمایی برپا نشد مسئله قدس تعطیل شده و مغفول مانده است بلکه نقش و جایگاه قدس و مسئله فلسطین امری است که به عنوان قبله اول مسلمین  در قلب مسلمانان جای دارد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئله قدس در طول انقلاب اسلامی با هدایت و درایت امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب به عنوان یک استراتژی مهم در جمهوری اسلامی بوده است و حرف اول را در مسائل بین الملل مسئله فلسطین و قدس می زده و بقیه مسائل در حاشیه مسئله فلسطین دنبال شده است.

مجتهد شبستری با بیان اینکه قدس به عنوان مسئله اول جهان اسلام همیشه مورد توجه قرار داشته است، اظهار کرد: اگرچه دشمن همیشه به دنبال این است که با طرح مسائل مختلف و حاشیه ای مانند معامله قرن و مسائل مختلف این مسیر را به حاشیه ببرند و کمرنگ کند و از آن حساسیت زدایی کند.

وی افزود: دشمنان به دنبال این بودند که با انتقال سفارتخانه ها به قدس و مطرح کردن قدس  به عنوان پایتخت اسرائیل مسلمان ها و توجهات آن را به نسبت به قدس و فلسطین کم‌رنگ کنند اما بحمدالله این طرح خیلی مورد توجه قرار نگرفت و با هوشیاری جمهوری اسلامی و  مردم مسلمان جهان و اسلام این طرح عملاً نتوانست پا بگیرد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هدف از روز قدس اتحاد جهان اسلام است، گفت: جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال است که مسئله فلسطین را دنبال می کند ولی برخی از کشورهای اسلامی و حکومت‌های کشورهای اسلامی توجه ندارند و نسبت به آرمان مردم فلسطین غفلت می کنند و گاهی علنی و یا مخفیانه با اسرائیل ارتباط برقرار می‌کنند که مایه نگرانی است.

مجتهد شبستری گفت: در حقیقت روز قدس برای این است که همه کشورها اسلامی باهم و یک صدا این مسئله را مورد توجه قرار بدهند و حاکمان خود را وادار کنند که به مسئله قدس و فلسطین توجه کنند.

وی با بیان اینکه روز قدس روز دفاع از مظلوم است، تصریح کرد: امروز تنها مسئله فلسطین نیست بلکه ما مسئله یمن را هم داریم که وضعیت اسفناکی دارد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: روز قدس، روز فریاد مظلوم علیه ظالم و ظلم است و ممکن است این مظلوم فلسطین باشد یا یمن باشد یا  کشوری دیگر که هر کدام به نوعی تحت ظلم و ستم از طرف آمریکا و ایادی آمریکا مورد مظلومیت قرار بگیرد.

مجتهد شبستری گفت: روز قدس روز توجه به این مظلوم ها و فریاد علیه ظالمان است و امیدواریم که با توجه به این شرایط موجود به هر طریق ممکن مردم خشم نهفته خود را به سمت آمریکا و اسرائیل نشان دهند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

زنگ خطر پیک دوم کرونا در آذربایجان غربی به صدا درآمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: با توجه به افزایش تعداد افراد مبتلا درمی یابیم…

گزارش

فتح خرمشهر، تبلور وحدت، مقاومت و  قدرت خداوند/ حماسه ای که معادله ها را عوض کرد

بر اساس معادلات نظامی، عراق پیروز حتمی جنگ بود ولی رزمندگان اسلام با تکیه بر رهبری الهی و باورهای دینی…

یادداشت

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات بیت المقدس، نکات مهمی پیرامون ویژگی های فرماندهی در عملیات آزادسازی خرمشهر و…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…

ترس حدود دارد و نباید به هراس عمومی دامن زد

رسانه ها باید به جاي اداي اضطراب…