کد خبر: 287493

تاریخ انتشار: مارس 22, 2020

در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا عنوان شد؛

اصناف غیرضروری میاندوآب تعطیل می شوند/ ۱۷۳ هزار نفر در میاندوآب برای ویروس کرونا غربالگری تلفنی شدند

فرماندار میاندوآب گفت: برابر دستورالعمل ابلاغی اصناف غیرضرور و آنهایی که بی تفاوت بوده و فعالیت می کنند، توسط مسئولان مربوطه پلمپ می شوند.

به گزارش زرین خبر، مهدی قهرمانی امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در میاندوآب، اظهار کرد: برابر دستورالعمل ابلاغی اصناف غیرضرور و آنهایی که بی تفاوت بوده و فعالیت می کنند، توسط مسئولان مربوطه پلمپ می شوند.

فرماندار میاندوآب گفت: همه موظف به رعایت تصمیمات ملی در مورد کرونا هستیم و در این راستا قدم برداریم.

وی با اشاره به کنترل ورود و خروجی های شهرستان، افزود: علی رغم کمبود امکاناتی که داریم باید مبادی ورودی و خروجی کنترل و از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرستان خودداری شود.

قهرمانی با تقدیر و تشکر از نقش سمن ها و خیران در ضدعفونی معابر شهری؛ تصریح کرد: در این بین از نقش پرستاران، پزشکان، نیروهای بسیجی و نظامی و انتظامی و خیران و ستاد مردمی پیشگیری از کرونا تقدیر و تشکر را داریم.

فرماندار میاندوآب هم چنین بر لزوم جمع آوری سگ های ولگرد توسط شهرداری برای جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری تاکید کرد.

۱۷۳ هزار نفر در میاندوآب برای ویروس کرونا غربالگری تلفنی شدند/مردم در خانه بمانند

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب نیز در این جلسه گفت: شبکه بهداشت و درمان و موسسات مردم نهاد با تمام توان با اطلاع رسانی های لازم و ضدعفونی شهر و روستا با بیماری کرونا مبارزه می کنند، ولی متاسفانه عده معدودی از افراد با حضور غیر ضروری در معابر و خیابان‌ها باعث انتشار این بیماری می‌شوند.

سهراب حیدری با بیان اینکه مدیران و روسای ادارات دخیل در کنترل بیماری کرونا باید در دسترس بوده و ادارات مورد نظر تعطیل نباشند، افزود: با توجه به شدت بیماری در شهر های همجوار، پست های بازرسی و غربالگری باید در تمامی ورودی های شهرستان فعال شده و تنها به یک ورودی بسنده نکنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر بیماران درگیر با کرونا ویروس اظهار داشتند که جدیدا مهمان غیر بومی داشتند، اظهار کرد: از انتشار و شیوع بیماری در شهرستان به شدت نگران هستیم و از سوی دیگرشبکه بهداشت و درمان به شدت به تجهیزات و‌ ملزومات نیازمند است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب هم چنین با تاکید بر اینکه سگ های ولگرد سریعا باید جمع آوری شوند، تصریح کرد: اصناف و مغازه های غیر ضرور نیز باید و قطعا تعطیل شوند.

وی گفت: نقاهتگاه و آسایشگاهی با تمام امکانات برای بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان برای ۳۰ بیمار در نظر گرفته شده و فعال است.

حیدری هم چنین به اجرای طرح غربالگری نیز اشاره کرد و افزود: ۱۷۳هزار نفر از مردم شهرستان غربالگری تلفنی شده و وضعیت بیماران مشکوک ثبت و کارشناسان  شبکه بهداشت برای کنترل تکمیلی به محل اعزام شده اند

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب تصریح کرد: از تمامی مردم شریف و بزرگوار شهرستان میاندوآب تمنا دارم چند روزی با در خانه ماندن از انتشار بیماری جلوگیری نمایند.

سپاه  و بسیج آماده هرگونه کمک رسانی به حوزه بهداشت و درمان است

جانشین ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه همه باید در مقابله با کرونا احساس مسئولیت کنیم، گفت: سپاه و بسیج همانگونه که پیش از این در کنار مسئولان بوده، هم اکنون نیز آماده هر گونه همکاری با ستاد است.

سرهنگ دوم پاسدار حسین فرج زاده افزود: در این زمینه لازم است تا تفکیک وظایف مشخص شده و هر کس بخشی از کار را در راستای پیشگیری و مبارزه با شیوع کرونا بر عهده گیرند.

وی با بیان اینکه به نوبه خود از مردم خواهشمندیم تا در خانه بمانند و از تردد غیرضروری و دید و بازدیدها خودداری کنند، گفت: اگر مردم رعایت نکنند، پرستاران و پزشکان که فرزندان و برادران و خواهران خود ما هستند با مشکل مواجه می شوند و روز به روز کرونا شیوع پیدا می کند.

فرج زاده تصریج کرد: سپاه  و بسیج آماده هرگونه کمک رسانی به حوزه بهداشت و درمان اعم از اجرا، آموزش، گندزدایی و اعزام نیرو هستیم.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهسواریپیام تسلیت فرمانده سپاه شهداء در پی درگذشت امام جمعه چهاربرج

فرمانده سپاه شهداء با صدور پیامی درگذشت امام جمعه چهاربرج را تسلیت گفت.

گزارش

کرونا بدر به جای ۱۳ بدر

وظیفه داریم تا به جای رفتن به طبیعت در خانه بمانیم و به جای 13 بدر، کرونا را از کشور…

تولید ۱۰ هزار ماسک توسط آموزشگاه فنی و حرفه ای در میاندوآب

یکی از آموزشگاههای سازمان فنی و حرفه…

پوستر | ائتلاف كرونا و تلويزيون‌های بيگانه

پوستری با عنوان ائتلاف کرونا و رسانه…

حضور دشمن شکن و حماسی مردم میاندوآب در پای صندوق های رای + تصاویر

مردم ولایتمدار وانقلابی شهرستان میاندوآب از ساعات…

یادداشت

ترس حدود دارد و نباید به هراس عمومی دامن زد

رسانه ها باید به جاي اداي اضطراب يا خونسردي درآوردن، بر احتياط تاكيد كنند، به جاي انگشت گذاشتن بر موارد…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…