کد خبر: 286554

تاریخ انتشار: ژانویه 28, 2020

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی:

درآمدهای آذربایجان‌غربی دارای رشد ۱۹ درصدی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از رشد ۱۹ درصدی درآمدهای استان در لایحه بودجه ۹۹ خبر داد.

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، ناصر حضرتی پر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: لایحه بودجه ۱۳۹۹ در شرایط تحریمی و با کمترین اتکا به درآمدهای نفتی تدوین شده است‌، از پیش بینی های مهم این لایحه رسیدن به رشد اقتصادی حداقل ۲ درصد، تامین حداقل یک میلیون شغل برای جوانان و دانش آموختگان و رونق تولید و رشد سرمایه گذاری به همراه بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

وی، افزود: آذربایجان غربی به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی می تواند در شرایط حاضر و با بهره مندی از زیر ساخت های مناسب، نقش مهمی را در مبادلات اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه ایفا کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه منابع درآمدی استان آذربایجان غربی شامل مجموع درآمدهای عمومی و اختصاصی در لایحه بودجه سال آینده به میزان ۱۷ هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال پیش بینی شده، گفت: این درآمد با رشد ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته در رتبه ۱۷ کشور قرار دارد. با توجه به ظرفیت های قابل توجه آذربایجان غربی، درآمدهای استان ( ردیف های ملی و استانی) بیشتر از این رقم است که به خزانه ملی واریز می شود.

وی، در ادامه تاکید کرد: اعتبارات هزینه ای استان از کلیه منابع برای سال آینده مبلغ ۵۷۲۵ میلیارد ریال پیش بینی شده که از این حیث استان در بخش اعتبارات هزینه ای عمومی با اعتبار ۵۴۴۸ میلیارد ریال با رشد ۱۴ درصدی نسبت به سال گذشته، در رتبه ۹ کشوری قرار دارد.

حضرتی پر، افزود: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای آذربایجان غربی از بودجه عمومی (به غیر از طرح های ملی) که در سال آینده با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان صرف اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا خواهد شد، مبلغ ۱۴ هزار و ۱۱۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وی، اذعان کرد: تامین اعتبار برای فصول حمل و نقل، آموزش و پرورش عمومی، ورزش و تفریحات، آب و فاضلاب و کشاورزی از عمده هدفگذاری های استان در سال آینده خواهد بود، جایگاه آذربایجان غربی در سهم بری از بودجه استان های کشور در جایگاه ششم کشوری قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، اضافه کرد: علاوه بر رقم ذکر شده مبلغ ۴۱۵۳ میلیارد ریال نیز در لایحه بودجه سال آینده برای پروژه های ملی اختصاصی استان پیش بینی شده که با احتساب این رقم در سال آینده مجموع ۱۸ هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال از منابع استانی و ملی برای پروژه های عمرانی استان اختصاص خواهد یافت، با احتساب اعتبارات هزینه ای مجموع منابعی که سال آینده در استان هزینه خواهد شد به ۲۳ هزار و ۹۹۲ میلیارد ریال خواهد رسید.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

خریداری ۲۵ هزار تن سیب آذربایجان غربی توسط وزارت صمت/ یک سوم سیب کشور در آذربایجان غربی تولید می شود

وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار شب عید ۲۵ هزار تن از محصول سیب استان را خریداری کرده…

درآمدهای آذربایجان‌غربی دارای رشد ۱۹ درصدی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان…

حضور ۱۰ تیم در نخستین رویداد رقابتی فضای مجازی آذربایجان‌غربی

نخستین رویداد رقابتی تولید محتوای فضای مجازی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…