کد خبر: 286528

تاریخ انتشار: ژانویه 27, 2020

فعالیت ۴۸۳۲ واحد نانوایی در آذربایجان غربی/سرانه مصرف آرد در آذربایجان غربی بيشتر از ميانگين كشوري است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت: در آذربایجان‌غربی چهار هزار و ۸۳۲ واحد نانوایی وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۴۱۰ واحد نانوایی یارانه‌ای و یک هزار و ۴۲۲ واحد نیز نیمه یارانه‌ای است.

به گزارش زرین خبر، علیرضا زارعی امروز در گفت و گو با خبرنگاران  در میاندوآب با بیان اینکه سرانه آرد مصرفی ماهانه در کشور شش کیلو و ۲۰۰ گرم است، اظهار داشت: سرانه مصرف آرد در آذربایجان غربی ماهانه هفت کیلو و ۹۰۰ كيلوگرم است كه ۷۰۰ گرم بيشتر از مصرف ميانگين كشوري است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در آذربایجان‌غربی چهار هزار و ۸۳۲ واحد نانوایی وجود دارد، افزود: از این تعداد سه هزار و ۴۱۰ واحد نانوایی یارانه‌ای و یک هزار و ۴۲۲ واحد نیز نیمه یارانه‌ای است.

وی گفت: ماهانه ۲۲ هزار و ۷۰ تن آرد یارانه‌ای و شش هزار و ۳۵۰ تن آرد نیمه‌ یارانه‌ای در بین نانوایی های سطح استان توزیع می‌شود.

زارعی به وضعیت نانوایی های شهرستان میاندوآب اشاره و تصریح کرد: در شهرستان میاندوآب ۳۱۳ واحد نانوایی یارانه‌ای و ۹۴ واحد نانوایی نیمه‌ای یارانه‌ای فعالیت می‌کنند و ماهانه دو هزار و ۱۱ تن آرد یارانه‌ای و ۴۵۰ تن آرد نیمه‌ یارانه‌ای در این شهرستان توزیع می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی  با اشاره به بالا بودن سرانه مصرف آرد در میاندوآب، اظهار کرد: سرانه مصرف ماهانه آرد در میاندوآب هفت کیلو و ۳۰۷ گرم است که یک کیلو و ۱۰۰ گرم از سرانه کشوری بیشتر است.

وی با بیان اینکه در آذربایجان‌غربی به ازای هر ۶۸۳ نفر یک واحد نانوایی وجود دارد، افزود: در میاندوآب نیز به ازای هر ۶۷۳ نفر یک نانوایی وجود دارد و این نشان می‌دهد که تعداد نانوایی ها نسبت به جمعیت این شهرستان بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه نباید نانوایی‌ها در میاندوآب گسترش یابد، گفت: ۸/۵ درصد نانوایی‌های استان در میاندوآب قرار دارد و حدود ۹/۵ درصد آرد استان به این شهرستان اختصاص می‌یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی  با بیان اینکه سرانه مصرف ماهانه آرد یارانه‌ای در میاندوآب بیشتر از استان است، گفت: طبق مصوبه سال ۱۳۹۳ هیات وزیران باید هر سال درصدی از نانوایی‌های یارانه‌ای‌به نیمه‌ یارانه‌ای و نیمه‌ یارانه‌ای نیز به سمت نانوایی آزادپز سوق داده شود.

وی اظهار کرد: با توجه به قیمت تمام شده گندم برای دولت، باید نانوایی‌های یارانه‌ای به سمت نیمه‌یارانه سوق داده شود.

گفتنی است مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی به منظور شرکت در جلسه کارگروه آرد و نان و همچنین معرفی رییس جدید اداره غله و خدمات بازرگانی میاندوآب به این شهرستان سفر کرده بود و در مراسمی که در دفتر فرماندار میاندوآب برگزار شد، « ارسلان رحمت» به عنوان رییس جدید اداره غله میاندوآب معرفی و از زحمات «علی محمدپور» تقدیر شد.

محمدپور‌ از سال ۱۳۹۴ این مسوولیت را برعهده داشت و بعد از چهار سال دوباره این مسوولیت به ارسلان رحمت سپرده شد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

خریداری ۲۵ هزار تن سیب آذربایجان غربی توسط وزارت صمت/ یک سوم سیب کشور در آذربایجان غربی تولید می شود

وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار شب عید ۲۵ هزار تن از محصول سیب استان را خریداری کرده…

درآمدهای آذربایجان‌غربی دارای رشد ۱۹ درصدی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان…

حضور ۱۰ تیم در نخستین رویداد رقابتی فضای مجازی آذربایجان‌غربی

نخستین رویداد رقابتی تولید محتوای فضای مجازی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…