کد خبر: 286351

تاریخ انتشار: ژانویه 18, 2020

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

نماز نباید در ادارات مظلوم واقع شود/نماز گره گشای بسیاری از مشکلات فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مسئولان نباید اجازه دهند تا نماز در ادارات مظلوم واقع شود بلکه باید برای اقامه نماز در ادارات خویش تلاش کنند.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در جلسه اخلاق ویژه مدیران در شهرستان میاندوآب در سخنانی اظهار کرد: تمام انسان ها به موعظه و نصیحت نیاز دارند و جلسات درس اخلاق نیز در این راستا اقدام خوبی است که باید قدر بدانیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه در روایات از موعظه به عنوان احیاگر قلب و دل یاد شده است، افزود: هیچ کس حتی من امام جمعه نباید خود را بی نیاز از پند و نصیحت بدانیم.

وی با اشاره به اهمیت ایمان و عمل صالح، گفت: برخلاف دنیا که مادیات برای عده ای مهم است و غنی و فقیر را بر اساس مادیات می سنجند، در آخرت تنها ایمان و عمل صالح به درد ما می خورد نه پست و مقام دنیوی و مادی و سنجش فقیر و غنی بر اساس ایمان و عمل صالح است.

قریشی تصریح کرد: باید تلاش کرد تا ایمان و عمل صالح داشته باشیم و مردم و مسئولان این را در نظر داشته باشند که تنها ایمان و عمل صالح به درد آدمی می خورد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار کرد: مسئولان باید از این فرصت مسئولیت با تلاش در مسیر ایمان و عمل صالح و گره گشایی از مشکلات مردم برای عاقبت بخیری استفاده کنند و به گونه ای نباشد که با تنبلی و سستی و تصمیمات غلط سرنوشت خویش و دیگران را تغییر دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت مقوله و فریضه نماز و زکات، افزود: نماز راه ارتباط با خدا و زکات راه ارتباط با جماعت است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه دین اسلام، همه جانبه و همه بعدی است، گفت: اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه و دستورالعمل دارد.

قریشی اظهار کرد: مسئولان ادارات باید به نماز اول وقت اهمیت دهند و در محیط اداری و شهری به نماز اهمیت دهند و این موضوع نمایان باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه نماز در برخی ادارات ضعیف برپا می شود، تصریح کرد: در روایات و احادیث توصیه های فراوانی به نماز و نماز اول وقت شده است که باید در سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: مسئولان نباید اجازه دهند تا نماز در ادارات مظلوم واقع شود بلکه باید برای اقامه نماز در ادارات خویش تلاش کنند.

قریشی با بیان اینکه مسئولان باید فرد اولی باشند که در برپایی نماز جماعت در ادارات پیش قدم می شوند، تصریح کرد: نماز بهترین اعمال بوده و برپایی نماز تاثیرگذارتر از برخی کارهای فرهنگی باشد.

وی افزود: اگر نماز در جامعه جابیفتد، بسیاری از مشکلات فرهنگی در جامعه حل می شود.

در میاندوآب، همدلی وجود دارد

امام جمعه میاندوآب نیز در این جلسه در سخنانی با ارائه گزارشی از برگزاری جلسات درس اخلاق مدیران، اظهار کرد: در این جلسات که از یک سال گذشته برگزار می شود، روسای ادارات حضور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده با بیان اینکه ارتباط و همدلی مسئولان در شهرستان کم نظیر است، افزود: شاید کسانی که از بیرون به میاندوآب نگاه می کنند نگاه منفی داشته باشند ولی واقعیت متفاوت از آن است.

وی گفت: تمام مسئولان ادارات در برنامه های مختلف پای کار بوده و حتی شده شخصا هزینه مربوطه را پرداخت کرده اند و همدلی در شهرستان حاکم است.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: در برگزاری مراسمات ملی و مذهبی نیز مردم میاندوآب در پیش قراول مسئولان بوده و پیشقدم هستند.

حسن زاده با بیان اینکه سفارش مقام معظم رهبری؛ همدلی و همزمانی است، اظهار کرد: این موضوع به عینه در میاندوآب به چشم می خورد و مردم و مسئولان این شهر بی نظیر و مومن و متدین و ولایتمدار و همیشه در صحنه هستند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

۲۵ کیلومتر مربع از زرینه‌رود و سیمینه‌رود لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان ‌غربی با اشاره به لایروبی زرینه‌رود و سیمینه‌رود در ۲۵ کیلومترمربع گفت: این لایروبی‌ها…

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…