کد خبر: 285359

تاریخ انتشار: نوامبر 16, 2019

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب خبر داد؛

تولید بیش از ۱۸۰هزار تن انواع محصولات باغی در میاندوآب

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: در سال زراعی ۹۸-۹۷، بیش از ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات باغی از ۱۲ هزار و ۶۰۱ هکتار باغات شهرستان میاندوآب تولید شده است.

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر اظهار کرد: در سال زراعی ۹۸-۹۷، بیش از ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات باغی از ۱۲ هزار و ۶۰۱ هکتار باغات شهرستان میاندوآب تولید شده است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به اینکه ۱۵ هزار و ۷۶۲ نفر بهره بردار باغی در این شهرستان در حال فعالیت هستند، گفت: سیب، انگور، هلو و آلو از عمده ترین محصولات باغی میاندوآب را تشکیل می دهند.

وی افزود: پنج هزار و ۲۹۱  هکتار از باغات شهرستان با تولید۸۷ هزار و ۱۵۰ تن محصول سیب و سه هزار و ۱۶۳ هکتار با تولید۳۵ هزار و ۴۰ تن محصول به انگور اختصاص دارد.

دیانتی تصریح کرد: هم اکنون جهت افزایش انبارداری محصولات باغی ۲۲  واحد سردخانه با ظرفیت ۸۰ هزار تن و سه کارگاه صنایع تبدیلی میوه خشک کنی(کشمش و برگه میوه) در سطح شهرستان  فعال بوده و یک واحد میوه خشک کنی نیز در حال احداث است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب به تغییر شرایط اقلیمی و وجود محدودیت در منابع آبی در راستای اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه اشاره و اظهار کرد:در این راستا نیز طرح حذف و جایگزینی باغات درجه ۳ و احیاء و اصلاح باغات درجه ۲ با اعتبار هشت میلیارد ریال در سطح ۵۰ هکتار با حفظ و مدیریت صحیح باغات موجود اجرا می شود.

وی گفت: در زمینه اصلاح باغات و توسعه و ترویج پایه های رویشی و محصولات باغی با نیاز آبی کم، مبلغ ۴۹۰ میلیون ریال یارانه بلاعوض دولتی به بهره برداران بخش کشاورزی جهت تهیه نهال ارقام گل محمدی، سنجد و سایر پایه های رویشی پرداخت شده است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…