کد خبر: 284986

تاریخ انتشار: نوامبر 2, 2019

فرمانده انتظامی میاندوآب:

پدافند غیرعامل اصل مهم در رسیدن به توسعه و امنیت پایدار است

فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: پدافند غیرعامل در شکل گیری جامعه سالم در مقابل تهدیدات و کاهش آسیب پذیری امری مهم بوده و لازم است در این زمینه نیز آحاد مختلف مردم در نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل مشارکت داشته باشند.

به گزارش زرین خبر، سرهنگ حسن شیخ نژاد  امروز در سخنرانی در جمع مردم میاندوآب به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل، اظهار کرد: باید با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در راستای نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل اقدام کرد و در این راستا نیز از هشتم تا ۱۴ آبان ماه امسال به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده و امسال نیز “پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید” به عنوان شعار هفته انتخاب شده است.

فرمانده انتظامی میاندوآب با اشاره به اینکه امروزه پدافند سایبری و پدافند زیستی از اهمیت بسزایی نسبت به سایر مقوله های پدافند غیرعامل برخوردار است، افزود: باید در مقابل تهدیدات، آگاهی داشته و مقاومت ایجاد کنیم و توجه به پدافند غیرعامل در شکل گیری جامعه سالم در مقابل تهدیدات و کاهش آسیب پذیری امری مهم بوده و لازم است در این زمینه نیز آحاد مختلف مردم در نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل مشارکت داشته باشند.

وی گفت: پدافند غیرعامل یک اصل مهم در مقابل تهدیدات به ویژه تهدیدات نوین به شمار می رود و در این مقطع زمانی در مقوله پدافند سایبری و زیستی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شیخ نژاد تصریح کرد: رشد تکنولوژی ها و فضای سایبری، تهدیدات نوین انسان ها را تهدید می کند و با خطر مواجه ساخته است که باید در مقابل آنها تدبیر و آمادگی لازم را داشته باشیم.

فرمانده انتظامی میاندوآب با اشاره به اهداف پدافند غیرعامل، اظهار کرد: از اهداف پدافند غیرعامل می توان به کاهش آسیب پذیری وصرفه جویی در هزینه ها، سلب آزادی و ابتکار عمل از دشمن، افزایش قدرت مقاومت در برابر تهاجمات دشمنان، تقویت بازدارندگی و حفظ روحیه و انسجام  وحدت و امنیت اشاره کرد.

وی افزود: باید همواره هوشیاری خود را حفظ کرده و به موضوع پدافند غیرعامل اهمیت داده و در راستای آمادگی و آموزش نیروی انسانی و اقشار مختلف مردم گام برداریم و اقدامات موثر را در این زمینه انجام دهیم.

شیخ نژاد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت پدافند غیرعامل، گفت: سرمایه گذاری در حوزه پدافند غیرعامل از جمله موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در مقابل تهدیدات و تضمینی برای حفظ امنیت جامعه است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…