کد خبر: 284543

تاریخ انتشار: اکتبر 17, 2019

مسئول دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی میاندوآب خبر داد:

اعزام ۱۱۰ نفر خادمیار افتخاری از میاندوآب به مشهد مقدس

مسئول دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی میاندوآب گفت: تاکنون ۱۱۰نفر از شهرستان میاندوآب پس از طی مراحل و کسب صلاحیت لازم به عنوان خادمیار افتخاری به مشهد مقدس اعزام شده اند.

حمید رضا قنبری، امروز در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب با اشاره به ایجاد دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی جنوب آذربایجان غربی در میاندوآب از آذر ماه سال ۹۶، اظهار کرد:  امروز آستان قدس رضوی با دو رویکرد محرومیت زدایی و فرهنگی با برپایی کانون های مختلف درسطح شهرها اقدامات ویژه ای را دراین زمینه آغاز کرده است.

مسئول دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی میاندوآب افزود: تاکنون ۱۱۰نفر از شهرستان میاندوآب پس از طی مراحل و کسب صلاحیت لازم به عنوان خادمیار افتخاری به مشهد مقدس اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه پس از این کانون ها زمینه فعالیت های فرهنگی و محرومیت زدایی آستان قدس رضوی در مساجد نیز فراهم می شود، گفت: کانون خادمیاران آستان قدس رضوی در مدتی که در شهرستان میاندوآب راه اندازی شده است، اقدامات خوبی را در زمینه درمان بیماران، ساخت و ساز مسکن، اهدای وام، تامین جهازیه و تهیه و توزیع بسته های کالایی به مستمندان و نیز برنامه های فرهنگی و مناسبتی مانند برپایی ایستگاه صلواتی ارائه کرده است.

قنبری تصریح کرد: به مناسبت آغاز سال تحصیلی برای ۱۴۰ بسته هر کدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان برای دآنش آموزان نیازمند لوازم التحریر، کیف وکفش و لباس مدارس تهیه و توزیع شده است.

مسئول دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی میاندوآب اظهار کرد: با تلاش های انجام گرفته درنیمه نخست امسال یک زندانی مالی نیز توسط خیرخادمیار آزادشد.

وی گفت: تاکنون دو کاروان از محرومین مستمندان و یک کاروان از معلولین ذهنی شهرستان به مشهدمقدس توسط خیرین خادمیار اعزام شده اند.

قنبری با اشاره به توزیع ۱۰۰بسته ارزاق شامل مرغ، برنج و روغن به فقیران و محرومان، افزود: امسال ۷۵۷ نفر از محرومان  توسط پزشکان خادمیار شهرستان میاندوآب به صورت رایگان ویزیت شده اند.

مسئول دفتر کانون خادمیاران آستان قدس رضوی میاندوآب  هم چنین از ایجاد کانون های مختلف ازجمله کانون های تخصصی و محله ای درسطح شهرستان برای ارائه خدمات به محرومین خبر داد و گفت: استفاده ازتوان وظرفیت افراد متخصص درخدمت رسانی به محرومین و اثرگذاری در فضای عمومی باتوجه به ظرفیت عظیم فرهنگی آستان قدس رضوی باکمک خبرگان فرهنگی وسازمان ها ونهادها متولی دیگر و بهره گیری ازظرفیت معنوی آستان قدس رضوی درجهت تجمیع منابع عظیم مردمی خیرخواهانه افراد دارای ظرفیت وتوانمندی برای حل معضلات ومشکلات اجتماعی وفردی محرومان ونیازمندان از دیگر برنامه های فرهنگی است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

شهردار جدید میاندوآب انتخاب نشود، قانونا برخورد می کنیم/ اصرارهای نادرست شورای شهر آسیب جدی به مدیریت شهری وارد کرده است

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر  تشکیل جلسه فوری شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، اظهار کرد:…

هرگونه خطای ضدانقلاب با سیلی سخت مواجه می‌شود

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر…

موشکباران مواضع گروهک‌های ضدانقلاب و تغییر موازنه بازی!

مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان عراق توسط…

گزارش

یادداشت

درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت

یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان عید غدیر است که روایت تاریخی آن را بارها و بارها شنیده‌ایم. گرچه کلیت این…

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…