کد خبر: 283759

تاریخ انتشار: سپتامبر 12, 2019

عزم جزم سپاه برای محرومیت زدایی از مناطق محروم میاندوآب

سپاه میاندوآب برای محرومیت‌زدایی مناطق محروم روستایی و کم برخوردار این شهرستان عزمِ جزم کرده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

به گزارش زرین خبر، سازندگی کشور محدود به زمان و مکان نیست و پایانی ندارد چرا که پیشرفت و توسعه متوقف نمی شود و بدون شک زدودن چهره فقر و محرومیت از سیمای کشور عزیزمان نیز با برخورداری از روحیه بسیجی مانند زمان دفاع مقدس امکانپذیر است.

حضور در عرصه سازندگی ومحرومیت‌زدایی، یکی از دهها و بلکه صدها موضوعی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز در ردیف مهمترین مأموریتهای بسیج وسپاه قرار دارد که در این زمینه نیز توفیق و دستاوردهای فراوانی را داشته است.

سال هاست که بسیجیان و سپاهیان در روستایی، آب به مردم روستا می رسانند، در روستایی کشاورزان را یاری می کنند، در روستایی زخم های جسمی و روحی مردم را مرهم می کنند و در نقطه ای مدرسه می سازند و علم های علم و دانش را بالا می برند و در نقطه ای مسجد می سازند و دیگران را یاری سازند.

بخش باروق میاندوآب، یکی از محروم ترین بخش های آذربایجان غربی و دارای ۷۴ روستا و ۲۸ هزار نفر جمعیت بوده و ۴۸ درصد مساحت شهرستان میاندوآب را شامل می شود و آخرین روستای این بخش بیش از ۱۱۷ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد.

در این بخش دو رودخانه آجرلو و قورو چای وجود دارد که در مواقع پرآبی و بارش باران سبب بروز مشکلاتی برای مردم این منطقه و قطع راه ارتباطی برخی روستاها می شود.

روستاهای جان آقا، زارنجی، ینگجه و مسجد در این مسیر قرار دارند و پرآب شدن رودخانه آجرلو سبب قطع راه ارتباطی مردم این روستاها که از وسط رودخانه در مواقع خشکی عبور می کنند، می شود.

در این زمینه سپاه میاندوآب پیشقدم شده و قصد دارد تا در صورت تصویب نهایی و با همکاری بسیج سازندگی، قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و مردم این روستاها، پل ارتباطی را بر روی این رودخانه برای برقراری ارتباط در این بخش احداث کند.

در این راستا نیز سرهنگ پاسدار نورالدین پالهنگ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب و هیئت همراه بازدیدی از محل داشته و مشکلات مربوطه را با حضور روستائیان و اعضای شورای این روستاها بررسی کردند تا در صورت تصویب نهایی طرح پس از طی مراحل این پل احداث شود.

انتهای پیام/

Likes(1)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…