کد خبر: 283634

تاریخ انتشار: شهریور ۱۷, ۱۳۹۸

جمع آوری ۱۲ میلیارد ریال زکات در میاندوآب/ زکات فاصله طبقاتی را کاهش می دهد

امام جمعه میاندوآب گفت: فلسفه پرداخت زکات برای تعادل جامعه و کاهش فاصله بین غنی و فقیر است.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده امروز در جلسه شورای زکات در شهرستان میاندوآب با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پرداخت زکات، اظهار کرد: زکات یکی از تاثیرگذارترین فروعات دین در مسائل اجتماعی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه پرداخت زکات، یکی از راه های فقرزدایی از جامعه است، افزود: فلسفه پرداخت زکات برای تعادل جامعه و کاهش فاصله بین غنی و فقیر است.

وی با اشاره به اینکه باید برای زکات تبلیغ کرد، گفت: اگر به دستورات الهی به درستی عمل شود، فاصله غنی و فقیر کاهش می یابد.

حسن زاده تصریح کرد: زکات دستور خداوند و سهم فقرا در اموال اغنیا است و مسلمانان باید به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: باید نگرش ها در جامعه در خصوص زکات تغییر کند و این امر ترویج شود که با پرداخت زکات دارایی انسان کم نمی شود و پرداخت آن در واقع معامله با خدای متعال است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شورای زکات در ۳۵ روستا، گفت: امسال ۱۲ میلیارد ریال زکات در شهرستان میاندوآب جمع آوری شده است.

رسول بخشی با اشاره به اینکه زکات پرداختی در هر روستا برای رفع نیاز محرومان همان روستا هزینه می شود، افزود: زکات جمع آوری شده در امر برطرف کردن نیاز محرومان و در بخش های درمانی، تهیه جهیزیه برای نوعروسان، تحصیل، معیشت، درمان و احداث و تعمیر مسکن مددجویان هزینه شده است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

گزارش

قیام سیدالشهدا(ع) بر پایه «مقاومت» جهانی شد/ فرهنگ عاشورا از عوامل مهم گرایش به اسلام در جهان است

داشتن فرهنگ عاشورایی از جمله دلایل مهم گرایش افراد به اسلام از ادیان دیگر بوده و بر همین مبناست که…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…