کد خبر: 283573

تاریخ انتشار: شهریور ۱۵, ۱۳۹۸

واقعه کربلا و عاشورا درس مقاومت و ایستادگی است نه مذاکره

امام جمعه میاندوآب گفت: کربلا و عاشورا درس مقاومت و ایستادگی بوده و مقاومت در برابر دشمن شرط حسینی بودن و حسینی شدن است.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: امروز در تمام دنیا و حتی در مهد تمدن غرب و مهد بی دینی نیز پرچم اباعبدالله الحسین(ع) به اهتزاز در می آید.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه علل ماندگاری قیام امام حسین(ع) و عاشورا، افزود: حرکت امام حسین (ع) و شهادتش، انگیزه و محرکش همه و همه برای خدا بود و هر چه که «لِله» باشد، رنگ جاودانه می‌گیرد.
وی با اشاره به جامعیت واقعه کربلا، گفت: هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در واقعه کربلا نمونه آن نباشد و از همه سنین در واقعه کربلا بودند.
حسن زاده با اشاره به روز شهدا و با بیان اینکه خون شهدا این انقلاب را ماندگار کرده است، تصریح کرد: نباید صبوری پدر، مادر و همسر و فرزندان شهدا را فراموش کنیم.
امام جمعه میاندوآب در ادامه با بیان اینکه برخی انسان های روشنفکر مآب به دنبال انحراف و مقابله با پرشور شدن مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان بوده و برخی مسائل مطرح می کنند، اظهار کرد: امام خمینی(ره) فرمودند: “محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است” و ما بر خلاف خواسته روشنفکر مآبان در این ایام مراسمات عزاداری را پرشورتر از سال های قبل برگزار کرده و شور و شعور حسینی را در این ایام و به ویژه در تاسوعا و عاشورا با برگزاری پرشور مراسمات عزاداری در خیابان ها به نمایش می گذاریم.
وی با بیان اینکه دشمن مالک اشتر نمی خواهد بلکه به دنبال ابوموسی اشعری هاست، افزود: دشمن می خواهد که ما بی خاصیت باشیم و به دنبال نماز و روزه و عبادت بی خاصیت است و وظیفه ما است که مراقب بوده و وارد جرگه دشمن نشویم و در مقابل آنها همه جا شور حسینی برپا کرده و با صدای بلند و رسا بگوییم “لبیک یا حسین(ع)” و “لبیک یا ابوالفضل(ع)” چرا که دشمن از این شعار دشمن شکن و مشت های گره کرده می ترسد.
حسن زاده با بیان اینکه کربلا و عاشورا درس مقاومت و ایستادگی است، تصریح کرد: مقاومت در برابر دشمن شرط حسینی بودن و حسینی شدن است.
امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه هزینه ایستادگی و مقاومت کمتر از هزینه سازش است، اظهار کرد: منافق از عربده کشی دشمن می ترسد ولی شعار ما همان شعار “هیهات من الذله” امام حسین(ع) است.
وی گفت: امام حسین(ع) و یارانش نیز در کربلا تحریم شدند ولی به جای التماس و مذاکره با دشمن، ایستادگی و مقاومت کرده و از حریم اسلام دفاع کردند.
انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

۵۱ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم از آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در دومین…

۲۵ درصد تولیدات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی…

۱۱ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب-ارومیه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:۱۱…

گزارش

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

گالری فیلم و تصاویر