کد خبر: 283237

تاریخ انتشار: آگوست 29, 2019

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج:

اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و به فضل الهی اجازه شکل‎گیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

به گزارش زرین خبر، مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در همایش “خاکریزهای مجازی” در جمع فعالان فضای مجازی اظهار کرد: یک اشکال و اشتباهی که از ابتدای بروز فضای مجازی در کشور اتفاق افتاده است، ترجمان غلط از واژه سایبراسپیس به ترجمه تحت اللفظیِ بی معنایی به عنوان فضای مجازی است.

وی افزود: از این کلمه چیزی که به ذهن متبادر می‎شود فضایی است که وجود ندارد  و یا زندگی دوم است در حالیکه یک ریاضیدان آلمانی واژه سایبرنتیک را به آن اطلاق کرد که  به معنای کنترل، رهبری و مفهوم کنترل یک ذهن برتر نسبت به یک پستتر را در خود گنجانده و این مفهوم را در ذهن متبادر میکند که فضای سایبری یک فضای کنترل است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: رژیم پهلویِ اول با تمام بنگاهها اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مردمی و حتی امکانات کشورهای متخاصم تلاش میکند تا پوشش مردم ایران را تغییر دهد اما موفق نمیشود و از دل آن تلاشها جمهوری اسلامی بیرون میآید.

وی افزود: در حال حاضر روزانه تفاوتهای بارزی در فرهنگ و سبک جامعه دیده میشود که این مسئله ناشی از بهرهبرداری حداکثری دشمن از همین ابزار کنترل ذهن و تغیرر باورهاست.

معین در ادامه گفت: امروز هدف دشمن قطعا و بدون تردید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همین ابزار کنترل ذهن و فضای مجازی است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج افزود: تغییر نظام جمهوری اسلامی نیز تنها به معنای تغییر ساختاری نیست بلکه ممکن است همین قوه‎ها و نهادهای حاکم استحاله شوند و بدون کارویژه خود وجود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پایشی انجام شد از سالهای ۸۸ تا ۹۷ در کشور که نشان میدهد جریانسازیِ جریان انقلاب و نیروهای انقلابی که بتوانند خط اصلی رسانهای در فضای مجازی شوند، از تعداد انگشتهای یک دست کمتر بود.

معین بیان کرد: از سال ۹۷ تا امروز همین بچههای کف میدانی بیش از ۲۰۰ عملیات در فضای مجازی و رسانههای مجازی و اجتماعی انجام دادهاند که با مفهومسازیها حداقل ۲۰ عملیات بعد ملی و حداقل ۴ مورد بینالمللی شد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل شبکه مردمی سایبری انقلاب برگرفته از کارویژه بسیج است و اکنون دریای عظیم چند ده هزار نفری در شبکههای اجتماعی باعث سردرگمی جریان مقابل شده است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در پایان تصریح کرد: به فضل الهی اجازه شکلگیریِ بحران در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

عیسی زاده“مهدی عیسی زاده” از میاندوآب راهی بهارستان شد

"مهدی عیسی زاده" با کسب اکثریت آرا از حوزه انتخابیه میاندوآب به بهارستان راه یافت.

گزارش

حضور دشمن شکن و حماسی مردم میاندوآب در پای صندوق های رای + تصاویر

مردم ولایتمدار وانقلابی شهرستان میاندوآب از ساعات اولیه صبح امروز با حضور گسترده وپرشور در پای صندوق های رای؛ در…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…