کد خبر: 283111

تاریخ انتشار: آگوست 22, 2019

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی:

استقبال چشمگیر جوانان آذربایجان غربی از «رسم ابرار»/ چهره فقر را می زداییم

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳ تا ۵ شهریور «رسم ابرار» در آذربایجان غربی به اجرا درآمده و انتظار استقبالی بی نظیر از سوی جوانان استان در این طرح را داریم.

به گزارش زرین خبر، حسین وفاکار در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اجرای طرح «رسم ابرار» در آذربایجان غربی و استقبال خوب جوانان از این طرح، اظهار داشت: روزهای ۳ تا ۵ شهریور ماه سال جاری، به مناسبت ایام ۲۳ تا ۲۵ ذی‌حجه که حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) روزه می‌ گرفتند و افطار خود را به افراد مسکین، یتیم و اسیر اعطا می ‌کردند، طرحی با عنوان «رسم ابرار» توسط معاونت فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی با مشارکت کمیته امداد اجرا می ‌شود.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ اطعام و کمک به فقرا، افزود: ما شیعیان باید زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و همان‌طور که ماجرای اطعام این دو معصوم در سوره مبارکه انسان آمده است ما نیز نباید اطعام و کمک به فقرا را فراموش کنیم.

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی ادامه داد: در طرح «رسم ابرار» که از روز یکشنبه ۳ شهریور تا سه‌شنبه ۵ شهریور ماه ادامه می‌یابد، افراد داوطلب روزه می‌گیرند و هزینه افطارشان را برای کمک به مساکین در روز یکشنبه، کمک به ایتام در روز دوشنبه و کمک به آزادی زندانیان در روز سه‌شنبه اهدا می‌کنند.

وفاکار با اشاره به همکاری کمیته امداد در اجرای این طرح، ابراز کرد: کمیته امداد سپاه شهدا را در اجرای این طرح و محروم یاوری همراهی کرده و کمک های مردم استان را به صورت یکپارچه جهت زدودن فقر و محرومیت زدایی جمع آوری می کند.

وفاکار در ادامه سخنان خود، گفت: این طرح در راستای احیا و ترویج سنت اهل بیت در خصوص بخشش به ایتام و فقرا بوده و علاوه بر آن به دنبال تحقق انتظارات مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به مستضعفان و محرومیت زدایی که ایشان در گام دوم انقلاب اسلامی تأکید داشتند، به مرحله اجرا می رسد.

وی اذعان کرد: امیدواریم با استقبال مردم از این طرح، بتوانیم به تعداد قابل توجهی از مستضعفان کمک کنیم و در راستای محرومیت زدایی و زدودن چهره فقر از جامعه بکوشیم.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

عیسی زاده“مهدی عیسی زاده” از میاندوآب راهی بهارستان شد

"مهدی عیسی زاده" با کسب اکثریت آرا از حوزه انتخابیه میاندوآب به بهارستان راه یافت.

گزارش

حضور دشمن شکن و حماسی مردم میاندوآب در پای صندوق های رای + تصاویر

مردم ولایتمدار وانقلابی شهرستان میاندوآب از ساعات اولیه صبح امروز با حضور گسترده وپرشور در پای صندوق های رای؛ در…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…