کد خبر: 283058

تاریخ انتشار: مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

عید غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت است/ در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام و والمسلمین سید مهدی قریشی امروز در مراسم جشن عید غدیر و عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) در میاندوآب در سخنانی با تبریک عید سعید غدیر خم، اظهار کرد: دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) بودن تنها با گفتن نمی شود بلکه باید در عمل نیز این را نشان داد که دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) هستیم و خداترس باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) و با بیان ویژگی های مومنان و شیعیان واقعی، افزود: متواضع بودن نخستین ویژگی یک شیعه است.

وی گفت: خشوع، ذکر و یاد خدا، نماز خواندن و روزه گرفتن، دستگیری از نیازمندان و فقرا و احسان و رسیدگی به مستضعفان و نیازمندان، صداقت و راستگویی، امانتداری و عیب جویی نکردن و عیب مردم را نقل مجالس نکردن و بدگویی نکردن در مورد مردم از مهم ترین ویژگی های یک شیعه واقعی است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به واقعه غدیر خم، تصریح کرد: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

قریشی اظهار کرد: چگونه ممکن است دینی که برای کوچکترین جزئیات زندگی ما دستور و برنامه دارد، به مسئله جانشینی پیامبر اکرم(ص) بی توجه باشد.

وی با بیان اینکه محکم ترین دلیل بر مسئله غدیر علاوه بر اسناد و روایات و آیات، دلیل عقلی و منطقی است، گفت: اگر غدیر خم نبود در واقع دین ناقص بود و در واقع عید غدیر خم روز اکمال دین و اتمام نعمت است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه در روایات اهل سنت و شیعه به موضوع غدیر خم اشاره شده است، اظهار کرد: در غدیر خم، مسئله دوستی و محبت نبود بلکه مسئله ولایت، امیری و حاکم بودن علی بن ابیطالب(ع) بود.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

گزارش

قیام سیدالشهدا(ع) بر پایه «مقاومت» جهانی شد/ فرهنگ عاشورا از عوامل مهم گرایش به اسلام در جهان است

داشتن فرهنگ عاشورایی از جمله دلایل مهم گرایش افراد به اسلام از ادیان دیگر بوده و بر همین مبناست که…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…