کد خبر: 283058

تاریخ انتشار: آگوست 20, 2019

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

عید غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت است/ در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام و والمسلمین سید مهدی قریشی امروز در مراسم جشن عید غدیر و عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) در میاندوآب در سخنانی با تبریک عید سعید غدیر خم، اظهار کرد: دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) بودن تنها با گفتن نمی شود بلکه باید در عمل نیز این را نشان داد که دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) هستیم و خداترس باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) و با بیان ویژگی های مومنان و شیعیان واقعی، افزود: متواضع بودن نخستین ویژگی یک شیعه است.

وی گفت: خشوع، ذکر و یاد خدا، نماز خواندن و روزه گرفتن، دستگیری از نیازمندان و فقرا و احسان و رسیدگی به مستضعفان و نیازمندان، صداقت و راستگویی، امانتداری و عیب جویی نکردن و عیب مردم را نقل مجالس نکردن و بدگویی نکردن در مورد مردم از مهم ترین ویژگی های یک شیعه واقعی است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به واقعه غدیر خم، تصریح کرد: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

قریشی اظهار کرد: چگونه ممکن است دینی که برای کوچکترین جزئیات زندگی ما دستور و برنامه دارد، به مسئله جانشینی پیامبر اکرم(ص) بی توجه باشد.

وی با بیان اینکه محکم ترین دلیل بر مسئله غدیر علاوه بر اسناد و روایات و آیات، دلیل عقلی و منطقی است، گفت: اگر غدیر خم نبود در واقع دین ناقص بود و در واقع عید غدیر خم روز اکمال دین و اتمام نعمت است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه در روایات اهل سنت و شیعه به موضوع غدیر خم اشاره شده است، اظهار کرد: در غدیر خم، مسئله دوستی و محبت نبود بلکه مسئله ولایت، امیری و حاکم بودن علی بن ابیطالب(ع) بود.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…