کد خبر: 282885

تاریخ انتشار: مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب خبر داد:

کشف و رهاسازی ۱۰۹ قطعه پرنده سهره طلایی در میاندوآب

رئیس اداره محیط زیست میاندوآب از کشف و رهاسازی ۱۰۹ قطعه پرنده سهره طلایی در این شهرستان خبر داد.

علیرضا بقالی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر انتقال یک محموله از پرندگان وحشی شامل تعدادی پرنده سهره طلایی از طریق اتوبوس مسافربری در محور مواصلاتی این شهرستان، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: طی هماهنگی با مقامات قضایی و با همکاری ماموران انتظامی و پلیس راه شهرستان، مأمورین یگان حفاظت اداره با حضور در محل و بازدید از خودرو اتوبوس مسافربری، تعداد ۱۰۹ قطعه پرنده سهره طلایی را کشف کردند.

وی گفت: در این رابطه دو نفر شناسایی و دستگیر شده و متخلفین پس از تکمیل پرونده و صورت جلسه به مراجع قضایی معرفی شد.

بقالی تصریح کرد: پس از تحویل این پرندگان به اداره محیط زیست و تنظیم صورت جلسه  و پس از بررسی وضعیت این پرندگان، با توجه به احتمال اتلاف و آسیب به حیات این پرندگان به دلیل شرایط نامناسب نگه داری در حین قاچاق و حمل و نقل آنها، این پرندگان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شدند.

سهره طلایی پرنده‌ای است با بال‌های زرد و سیاه ، دم سیاه و سفید ، صورت قرمز لاکی و پشت قهوه‌ای خاکی که در ناحیه دمگاه به سفیدی می گراید که صدای بسیار دلنشینی دارد .

زیبایی و نغمه این پرنده باعث شده تا افراد از روی نا آگاهی، علاقمند به نگه داری این گونه زیبا در قفس شده ومتخلفان با دام گستری برای این پرندگان اقدام به زنده گیری و فروش آن می نمایند که این اقدام  از تهدیدات اصلی برای حیات این پرندگان به شمار می رود.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

استقبال چشمگیر جوانان آذربایجان غربی از «رسم ابرار»/ چهره فقر را می زداییم

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳ تا ۵ شهریور «رسم ابرار» در آذربایجان غربی به اجرا درآمده و…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…