کد خبر: 282782

تاریخ انتشار: مرداد ۱۳, ۱۳۹۸

جشنواره استعدادیابی مدارس فوتبال جنوب آذربایجان غربی در میاندوآب آغاز شد

رییس دانشگاه آزاد میاندوآب گفت: جشنواره فوتبال نونهالان زیر ۱۲ سال شهرهای جنوب آذربایجان‌غربی با هدف انتخاب استعدادهای برتر این رشته در این دانشگاه آغاز شد.

رامین رستمی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر اظهار کرد : این فستیوال با حضور بیش از ۲۳۰ فوتبالیست نونهال مستعد در رده‌های سنی زیر ۱۲ سال و مربی و سرپرست در قالب ۹ تیم  از شهرهای میاندوآب، تکاب، بوکان و اشنویه سردشت و مهاباد در زمین فوتبال دانشگاه آزاد این شهرستان آغاز شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب افزود: در پایان این جشنواره ۱۴ بازیکن مستعد و برتر توسط مربیان استعدادیاب هیئت فوتبال استان  برای شرکت در مراحل بعدی انتخاب و در نهایت نفرات منتخب استانی در قالب تیم منتخب آذربایجان‌غربی در جشنواره استعدادیابی کشور شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه توسعه فرهنگی و ورزشی در کنار رشد علمی از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب است، گفت: یکی از برنامه های مهم در این راستا توسعه مدارس فوتبال است که امسال ۴۰۰ نفر فوتبال آموز ثبت نام داشتیم.

هم چنین مسئول استعدادیابی هیئت فوتبال آذربایجان غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر در حاشیه مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: جشنواره فوتبال زیر ۱۲ سال آذربایجان غربی در چهار مرحله در شمال و جنوب استان برگزار می‌شود که شهرهای ماکو و خوی در شمال استان و شهرهای مهاباد و میاندوآب در جنوب استان میزبانی این رقابت‌ها را برعهده دارند.

رحیم ثقفی اظهار کرد: در این جشنواره بازیکنان در بخش‌های مختلف اعم از دریبل با توپ، شوت زنی، روپایی، ضربات سر و ایستگاهی، همکاری تیم و بازی گروهی با هم رقابت کرده و از بین آنان بازیکنان مستعد انتخاب شدند.

امیر رضا پور رئیس اداره ورزش و جوانان میاندوآب نیز به خبرنگار زرین خبر گفت: جشنواره استعدادیابی فوتبال زیر ۱۲ سال کشور هر ساله در سراسر کشور برگزار می‌شود؛ شناسایی استعدادها، ایجاد انگیزه در بین نونهالان، رقابت سازنده بین مدارس و توسعه این رشته جزو اهداف جشنواره است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

استقبال چشمگیر جوانان آذربایجان غربی از «رسم ابرار»/ چهره فقر را می زداییم

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳ تا ۵ شهریور «رسم ابرار» در آذربایجان غربی به اجرا درآمده و…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…