کد خبر: 282764

تاریخ انتشار: مرداد ۱۱, ۱۳۹۸

باید در راستای ترویج ازدواج آسان با تکیه بر ارزش‌های اسلامی و تحکیم بنیان خانواده تلاش کرد/ امام جواد(ع) نشانه مقاومت و مظهر مبارزه با باطل بود

امام جمعه میاندوآب گفت: همه باید در راستای ترویج ازدواج آسان با تاکید بر ارزش‌های اسلامی و تحکیم بنیان خانواده گام بردارند.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با تاکید بر ترویج ازدواج آسان در جامعه، گفت: باید به سبک زندگی اسلامی توجه داشته باشیم و سبک زندگی و معیار ازدواج ها همان معیار امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) که همکاری، همیاری و همدلی بود، باشد نه تجملات و برخی معیارهای غلط.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه باید برای تحکیم بنیان خانواده در جامعه ایران اسلامی تلاش کذد، افزود: دشمنان با ۲۴ شبکه ماهواره ای برای تخریب بنیان خانواده و به لجن کشیدن واژه مادر در جامعه ایران اسلامی تلاش کرده و آن را نیز بارها بیان کرده اند و لذا باید هوشیار بوده و در راستای تحکیم بنیان خانواده تلاش کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی وقت ها چیزهایی را می شنویم که غیرقابل تحمل است، گفت: باید غیرت داشت و عامل به دستورات دین بود نه اینکه برخلاف دستورات دین عمل کرد.
حسن زاده در ادامه به روش حکومتی امام جواد(ع) اشاره و تصریح کرد: امام جواد(ع) در مقابله با باطل و دفاع از حق ، روش مبارزه و مقاومت را انتخاب کرد و هیچ وقت در مقابل باطل عقب نشینی نکرد.
امام جمعه میاندوآب با اشاره به مناظرات امام جواد(ع) با علما و مدعیان در زمان خویش، افزود: امام جواد(ع)، نخستین کسی بود که به‌ صورت علنی بحث آزاد را بنیانگذاری کرد و در محضر مأمون عباسی با علما و داعیه‌داران و مدعیان و موجهان درباره دقیق‌ترین مسائل حرف زد و استدلال کرد و حقانیت سخن خود را ثابت کرد.
وی با اشاره به اینکه شایعه پراکنی از ابزار و روش های دشمنان برای تخریب و دست یابی به اهداف خودشان است، اظهار کرد: مومنان نباید به شایعات توجه داشته باشند و فریب شایعه پراکنی ها را بخورند.
حسن زاده با بیان اینکه متاسفانه چند روز پیش شایعه پراکنان در فضای مجازی با شبیه سازی یک اختلاس گر به مداح معروف اردبیلی که دیشب به رحمت خدا رفت، آبروریزی کرده و به مداح اهل بیت(ع) جسارت کردند، گفت: عده ای با شایعه پراکنی به ویژه در فضای مجازی اعتماد را در جامعه از بین برده و شخصیت ها را تخریب و آبروریزی می کنند.
امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: باید مراقب حرمت شکنی ها و حریم ها بود چرا که اگر حریم ها شکسته شود، دیگر آن موقع همه حریم ها خواهد شکست.
وی در پایان به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان نیز اشاره و اظهار کرد: تحریم ظریف نشان دهنده اوج خباثت دشمنان است که رابط دیپلماتیک یک کشور را که در سفر به همه جا آزاد است، تحریم می کنند.
انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

استقبال چشمگیر جوانان آذربایجان غربی از «رسم ابرار»/ چهره فقر را می زداییم

معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳ تا ۵ شهریور «رسم ابرار» در آذربایجان غربی به اجرا درآمده و…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…