کد خبر: 282738

تاریخ انتشار: مرداد ۹, ۱۳۹۸

میاندوآب تنها شهر کشور است که زباله در بالای کوه دفع می شود/ در هیچ نقطه استان زباله ها به شکل اصولی و علمی دفع نمی شود

کارشناس خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: سایت فعلی زباله میاندوآب تنها سایتی در کشور است که زباله در بالای کوه دفع می شود و در واقع کوه زباله تشکیل شده است.

به گزارش زرین خبر، مهدی قهرمانی امروز در جلسه مشترک مدیریت پسماند شهری که با حضور مسئولان مدیریت پسماند شهری میاندوآب و مهاباد در فرمانداری میاندوآب برگزار شد، گفت: همه مسئولان این دو شهر با توجه به تعیین محل مشترک برای حل مشکل پسماند باید اهتمام ویژه داشته باشند.

فرماندار میاندوآب با تاکید بر اینکه باید به امر سرمایه گذاری در این زمینه توجه داشت، اظهار کرد: محلی دفن پسماند شهری باید به گونه ای باشد تا سرمایه گذران رغبت داشته و بتوانند در این حوزه در امر تولید کودهای آلی و یا برق سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به مطالعه محلی برای دفن پسماند شهری میاندوآب، افزود: پیش از این محلی برای دفن پسماند شهر میاندوآب مطالعه شده بود که به خاطر برخی مسائل از آن منصرف شدیم.

قهرمانی با بیان اینکه زباله به طلای کثیف معروف است، تصریح کرد: در قبال این موضوع هنوز ما در محل یابی آن با مشکل مواجه هستیم که غیر قابل قبول بوده و باید از مدت ها پیش مورد توجه قرار می گرفت.

فرماندار میاندوآب با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی در مکان یابی طرح، اظهار کرد: باید کارگروه مشترکی از شهرداری، فرمانداری و ادارات مرتبط دو شهرستان برای بررسی و مکان یابی سایت زباله تشکیل شود و نباید بیش از این در اجرای این طرح تعلل ایجاد شود.

کارشناس خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: معضل پسماند یک مسئله شهری یا استانی نیست بلکه یک معضل کشوری و حتی جهانی است که مسئولان مرتبط در مدیریت آن با مشکل دست به گریبان هستند.

اسماعیل زعیم با اشاره به اینکه ایجاد سایت مشترک پسماند بین میاندوآب و مهاباد یک تصمیم کشوری است، اظهار کرد: طبق توافق و کارهای کارشناسی آذربایجان‌غربی در ایجاد سایت های مشترک برای مدیریت پسماند شهری به ۹ منطقه تقسیم شده است که یکی از این مناطق حدفاصل میاندوآب و مهاباد بوده که شامل دفن پسماند مناطق شهری و روستایی نیز می شود‌.

وی افزود: در هیچ نقطه استان زباله ها به شکل اصولی و علمی دفع نمی شود بلکه تلنبار شده و با خاک ریزی روی آن دفع می شود که در این صورت به شیرآبه و زباله های سبک آن توجهی نمی شود.

کارشناس خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: سایت های فعلی دفع پسماند شهر های میاندوآب و مهاباد جزء سایت های مشکل دار در کشور محسوب می شود.

زعیم اظهار کرد: سایت فعلی زباله میاندوآب تنها سایتی در کشور است که زباله در بالای کوه دفع می شود و در واقع کوه زباله تشکیل شده است که مخاطرات زیست محیطی آن واکنش مردم و فعالان زیست محیطی را ایجاد کرده است.

وی افزود: ایجاد سایت مشترک دفع پسماند یک تصمیم و سیاست کلانی است که باید مسئولان این شهرستان ها هماهنگی های لازم را برای اجرای این تصمیم داشته باشند و دولت نیز از نظر مالی این طرح را حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

۵۱ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم از آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در دومین…

۲۵ درصد تولیدات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی…

۱۱ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب-ارومیه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:۱۱…

گزارش

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

گالری فیلم و تصاویر