کد خبر: 282706

تاریخ انتشار: مرداد ۶, ۱۳۹۸

یادمان‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی آماده پذیرایی از کاروان‌های راهیان نور شد

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۱۰ تن از راویان دفاع مقدس حماسه و مجاهدت رزمندگان اسلام در مناطق عملیاتی آذربایجان غربی را برای زائرین روایت می‌کنند.

به گزارش زرین خبر، جلال‌الدین اعظمی با اشاره به حضور کاروان راهیان نور در آذربایجان غربی اظهار داشت: چهار یادمان مصوب در آذربایجان غربی واقع شده که به ترتیب یادمان شهید بروجردی در سه راهی نقده، یادمان شهید امینی و شهدای دارلک در مهاباد، یادمان شهید کاظمی در پیرانشهر و یادمان شهدای بلفت و دوپازا در شهرستان سردشت واقع شده‌اند.

وی با اشاره به یادمان‌های غیرمصوب در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: یادمان شهید باکری در شهرستان ارومیه، یادمان شهدای گردان جندالله در پادگان حیدرلو، شهدای شیمیایی سردشت و یادمان شهید زین‌الدین جزو دیگر یادمان‌های موجود در سطح استان هستند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: حضور کاروان راهیان نور در آذربایجان غربی از یکم مردادماه آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد که در این بازه زمانی از ۱۷ استان کشورمان از مناطق مختلف استان و یادمان‌ها بازدید می‌کنند.

وی یادآور شد: بعد از اتمام برنامه‌های کشوری کاروان راهیان نور استانی برگزار می‌شود و نقاط مختلف استان میزبان عموم خواهند بود، همچنین پس از اتمام برنامه‌های داخل استانی کاروان راهیان نور دانش آموزی سه استان اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی برگزار می‌شود.

اعظمی بیان کرد: در طول بیش از یک دهه که یادمان‌ها ایجاد شده‌اند قبضه‌های سنگین ضدهوایی و توپخانه برای نخستین بار جهت بازدید عموم در ۶ مورد در یادمان شهید بروجردی و ۲ مورد در یادمان شهید امینی جایگذاری شده‌اند.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری هر چه بهتر کاروان راهیان نور می‌توان به حضور دو تن از استاد راویان استانی حاضر در هشت سال دفاع مقدس در هر یک از یادمان‌ها، انتخاب مسئولان یادواره‌ها، بزپایی ایستگاه‌های صلواتی، فضاسازی‌های مورد نیاز و ساماندهی مساجد و حسینیه‌ها اشاره کرد.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به فضای معنوی حاضر در این مناطق و برنامه‌ها افزود: درس ایستادگی، از جان گذشتن، ایثار و شهادت مهم‌ترین موضوعاتی است که در این برنامه‌ها ترویج می‌یابد تا همگان امنیت موجود در کشورمان را بیشتر از پیش درک کنند.

وی با اشاره به اینکه دفاع و شهادت در آذربایجان غربی همچنان پابرجاست تصریح کرد: اغلب مناطق کشور در همان هشت سال دفاع مقدس نقش آفرینی کردند ولی استان آذربایجان غربی بیش از چهار دهه است که در حال دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

* منبع: تسنیم

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

۵۱ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم از آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در دومین…

۲۵ درصد تولیدات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی…

۱۱ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب-ارومیه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:۱۱…

گزارش

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

گالری فیلم و تصاویر