کد خبر: 282413

تاریخ انتشار: تیر ۱۹, ۱۳۹۸

پیش بینی برداشت ۱۰۲۰ تن محصول کلزا از مزارع میاندوآب

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: پیش بینی می شود امسال یک هزار و ۲۰ تن محصول کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شود.

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به کشت دانه های روغنی(کلزا) در میاندوآب، اظهار کرد: در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص افزایش تولید روغن در کشور و نیز بمنظور اجرای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و توسعه کشت محصولات کم آب بر،توسعه کشت دانه های روغنی کلزا با توجه به وضعیت حاصلخیزی شهرستان در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفت.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: در این راستا با مساعدت و همکاری کشاورزان زحمتکش و به همت کارشناسان این مدیریت، در سال زراعی ۹۸-۹۷ بیش از ۲۸۵ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت محصول کلزا اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۵ کشاورز در شهرستان میاندوآب در زمینه کشت کلزا مشغول به فعالیت شده اند، افزود: افزایش سطح زیر کشت کلزا یکی از برنامه های ما در سال های آینده است.

دیانتی با بیان اینکه به طور متوسط در این  شهرستان حدودا ۳تن و ۶۰۰ کیلوگرم تولید می شود ، تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال یک هزار و ۲۰ تن محصول کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شود که  تاکنون ۶۵۰ تن حاصل شده است.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای توسعه کشت کلزا، اظهار کرد: برگزاری کلاس های آموزشی، صدور اطلاعیه های ترویجی، مساعدت های فنی و نهاده ای از جمله اقدامات این مدیریت در راستای ترویج و توسعه کشت کلزا بوده است.

وی با بیان اینکه ارقام کشت شده کلزا در شهرستان میاندوآب عمدتاً ارقام فرانسوی و آلمانی هستند، گفت: کلزا محصول بسیار مناسبی جهت قرار گرفتن در تناوب زراعی با غلات بوده و نقش کلیدی در اصلاح الگوی کشت و برقراری تناوب زراعی مطلوب دارد.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛ اما باید حرمت نگه داشت و اینقدر بی تفاوت نبود.

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

وقتی به دنبال جایگزین تلگرام هستیم!

امروزه اهمیت اپلیکیشن های پیام رسان بر…