کد خبر: 282218

تاریخ انتشار: ژوئن 24, 2019

هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند حجاب مساله شخصی است/ رعایت حجاب طبق قوانین جمهوری اسلامی برای همه لازم است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با تأکید بر این نکته که مسأله رعایت پوشش مسأله فردی نیست، گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا داشته باشد که پوشش و حجاب در جامعه یک مقوله شخصی است بلکه به موازات تأثیری که در جامعه دارد کاملا مسأله‌ای اجتماعی و مهم است.

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی، به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در دین اسلام اشاره کرده و اظهار داشت: در آیات متعددی از قرآن کریم و روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) به رعایت عفاف و حجاب در بین مردان و زنان اشاره شده و لازم است این معروف الهی در جامعه اسلامی به خوبی رعایت شود.

وی، با بیان این نکته که اکثر مردم و خانواده ها در استان متدین و معتقد به مبانی اسلام هستند، خاطر نشان کرد: یقینا هیچ یک از افراد متدین جامعه چنین شرایطی را در جامعه نمی‌پذیرند که افرادی با وقاحت تمام اقدام به بی حجابی در جامعه کنند

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، با تأکید بر این نکته که مسأله رعایت پوشش مسأله فردی نیست، خاطرنشان کرد، هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا داشته باشد که پوشش و حجاب در جامعه یک مقوله شخصی است بلکه به موازات تأثیری که در جامعه دارد کاملا مسأله‌ای اجتماعی و مهم بوده و لازم است بر طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل شود.

وی، با بیان این نکته که در سال‌های اخیر با گسترش فضای مجازی این مسأله مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته، گفت : متأسفانه بی حجابی و بی توجهی به داشتن پوشش مناسب به نماد مبارزه با تفکر دینی در جامعه تبدیل شده و عده‌ای به صورت عامدانه اقدام به حرمت شکنی‌ بی حجابی و رقص در مجامع عمومی می‌کنند که به هیچ وجه قابل قبول شرع و قانون نیست، اقدام جدی و درست در این زمینه مطالبه عموم مردم کشور و استان است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، به برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال در استان به شرط حضور بانوان از سوی فدراسیون جهانی اشاره کرد و گفت: این اقدام و مشروط کردن کشورها به پذیرش فرهنگ غربی نشانه همت جدی کشور‌های غربی و اقدام عملی آن ها در غالب کردن فرهنگ بی بند و باری غرب در کشور هاست و سؤال اینجاست که آیا کشورهای غربی که داعیه دفاع از حقوق زنان را دارند اجازه می‌دهند یک زن محجبه آزادانه در کشورهایشان و در مجامع عمومی حضور پیدا کند؟ باید توجه داشته باشیم که فرهنگ و تفکر غربی امروز در تقابل با تفکر دینی و اسلامی قرار دارد و ما نباید در این مسأله مهم اغماض و سستی از خود نشان دهیم.

وی، با قدردانی از نظرات مدیران استانی برای اجرایی کردن عفاف و حجاب در استان به ضرورت پیشنهادات عملی و کاربردی در چارچوب وظایف سازمان ها و نهادها اشاره کرد و بیان داشت: ضروری است پیشنهادات در دبیرخانه جمع شود و با وحدت رویه اقدام مؤثر و عملی برای نهادینه کردن عفاف و حجاب در جامعه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام قریشی، بر ضرورت عمل در چارچوب اختیارات استانی تاکید کرد و گفت: وظیفه ستاد استانی سیاست‌گذاری نیست و ما مأمور به وظیفه هستیم و باید در مقام عمل به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مجموعه‌های اداری و اجرایی اهتمام داشته باشیم و وظایف هر نهاد مشخص شده و ما مطالبه جدی از سازمان‌ها و نهادها خواهیم داشت و امیدواریم مدیران با جدیت در این زمینه اقدام عملی داشته باشند.

وی، ثابت قدم بودن در این مسیر را خواستار شده و خاطرنشان کرد: اگر در این زمینه ثابت قدم باشیم موفق خواهیم بود و با استمداد از پروردگار متعال یقینا نصرت الهی شامل حال ما خواهد شد و اثرگذاری اقدامات در جامعه مشهود خواهد بود.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…