کد خبر: 282024

تاریخ انتشار: خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

مردم مصرف برق را مدیریت کنند

رئیس اداره برق میاندوآب گفت: تنها راه مقابله با خاموشی؛ استفاده صحیح از انرژی برق و سرلوحه قرار دادن موضوع مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف انرژی برق است.

به گزارش زرین خبر، جمال کاظمی اصل امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان میاندوآب اظهار کرد: در شهرستان میاندوآب حدود ۹۸هزار و ۸۰۹ مشترک برق وجود دارد که معادل هشت درصد مشترکین کل آذربایجان غربی است.

رئیس اداره برق میاندوآب با بیان اینکه ۸۰ هزار و ۵۵۳ مشترک خانگی در این شهرستان وجود دارد، افزود:در شهرستان میاندوآب ۱۳ هزار و ۳۷۲ مشترک تجاری، دو هزار و ۱۹۵ مشترک عمومی، یک هزار و ۶۱۴ مشترک کشاورزی و ۵۲۲ مشترک صنعتی هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مشترکین برق در میاندوآب، خانگی هستند، گفت: از مجموع مشترکین شهرستانی، تعداد ۳۵ هزار و ۳۶۶ مشترک روستایی و بقیه شهری و صنعتی و… هستند.

کاظمی اصل به افزایش مصرف برق در ایام تابستان و با افزایش دمای هوا اشاره و تصریح کرد: با افزایش گرما و تشدید استفاده از وسایل سرمایشی شاهد افزایش مصرف برق هستیم که لازم است در این راستا مردم و ادارات مدیریت مصرف برق را برای جلوگیری از خاموشی داشته باشیم.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از خاموشی های احتمالی در میاندوآب، اظهار کرد:امسال برخی مشترکین عمومی و اداری مشمول طرح همکاری برای مدیریت مصرف برق می شوند.

رئیس اداره برق میاندوآب اظهار کرد: سال گذشته پیک مصرف برق در میاندوآب مربوط به ۲۰ تیرماه با ۹۷٫۲ مگاوات بود است که نسبت به شرایط مشابه سال ماقبل آن ۸٫۸  افزایش هشت درصدی را شاهد بودیم و در کنار آن با اقدامات انجام گرفته در بخش اداری به طور متوسط در شهرستان ۱۶ درصد کاهش مصرف داشتیم.

کاظمی اصل با اشاره به راه های مدیریت مصرف برق، تصریح کرد: استفاده مناسب از لوازم سرمایشی، افزایش راندمان تجهیزات مورد استفاده در بخش کشاورزی، استفاده حداکثری از نور طبیعی در لامپ های LED وSMD از جمله راه های مدیریت مصرف برق هستند.

وی افزود: تنها راه مقابله با خاموشی؛ استفاده صحیح از انرژی برق و سرلوحه قرار دادن موضوع مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف انرژی برق می باشد که در این زمینه نیازمند همکاری همه جانبه مردم هستیم.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛ اما باید حرمت نگه داشت و اینقدر بی تفاوت نبود.

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

وقتی به دنبال جایگزین تلگرام هستیم!

امروزه اهمیت اپلیکیشن های پیام رسان بر…