کد خبر: 281926

تاریخ انتشار: ژوئن 11, 2019

بدهي واحدهاي صنعتي آذربايجان غربی تا ۸۰ درصد بخشيده مي شود

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: در هفته صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تصمیم به بخشودگی و تعدیل های بدهی صنعتگران می گیرد که امسال نیز تا ۸۰ درصد تعدیل های بدهی صنعتگران بخشوده می شود.

به گزارش زرین خبر، علی عبدلی امروز در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: آذربایجان غربی دارای ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که ۲۵ مورد از آنها به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با بیان اینکه شهرک های صنعتی مجموعه و یک شرکت مادر تخصصی و توسعه در کشور بوده و پیشران صنعت است، افزود: از سال گذشته در سطح استان پیشرفت خوبی در شهرک های صنعتی حاصل شده است.

وی گفت: اگر شهرک های صنعتی بتوانند زیرساخت های لازم را آماده کنند، به یقین صنعتگران از آن استقبال کرده و صنعت آن منطقه روی ریل می افتد.

عبدلی با اشاره به اینکه از سال گذشته استارت صنعتی شدن آذربایجان غربی زده شده است، تصریح کرد: ۱۱۶ واحد به بهره برداری رسیده و همچنین برخی واحد های بزرگ مانند دهلر آلمان با سهام ۱۰۰ درصد خارجی و یا چینی ها در شهرک ایواوغلی  ۶ ماه بعد از شروع فعالیت آنان درخواست بهره برداری کرده اند که در روز های آتی این واحد به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی به شهرک صنعتی میاندوآب نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین شهرک های صنعتی استان، شهرک صنعتی میاندوآب بوده و از سوی دیگر در میاندوآب نیز صنعتگران فعال و پتانسیل خوبی برای توسعه صنعتی وجود دارد.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال پنج واحد صنعتی راکد توسط سرمایه گذران خریداری و به چرخه تولید بر گشته اند.

عبدلی از توسعه زمین صنعتی به عنوان یکی از موضوعات و اهداف سفر به میاندوآب اشاره کرد و افزود: زمین های ملی متعلق به منابع طبیعی در شهرک صنعتی میاندوآب نقشه برداری شد و در این راستا با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جلسه ای برگزار می کنیم.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به ایجاد ناحیه صنعتی در شهر چهاربرج نیز گفت: ناحیه صنعتی شهر چهاربرج برای کلنگ زنی آماده است که در آینده نزدیک به همراه چند طرح دیگر در استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی می شود.

وی تصریح کرد: با افتتاح این طرح های اشتغالزایی برای بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر و در مجموع با سه هزار نفر اشتغالزایی به بهره برداری می رسد.

عبدلی افزود: در هفته صنایع کوچک، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تصمیم به بخشودگی و تعدیل های بدهی صنعتگران می گیرد که امسال نیز تا ۸۰ درصد تعدیل های بدهی صنعتگران بخشوده می شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت، زمین های برای واحد های صنعتی به صورت تقسیط واگذار می شود، اظهار کرد: در این راستا مقداری از مبلغ به صورت نقدی دریافت و ما بقی نیز به صورت اقساطی دریافت می شود تا دسترسی سرمایه گذاران به زمین های صنعتی آسان شود و بدین شکل رونق تولید مد نظر مقام معظن رهبری تحقق یابد.

انتهای پیام/

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

با این سامانه به جمع راهپیمایان مجازی روز ملی عفاف و حجاب بپیوندید

به دلیل محدودیت در برگزاری راهپیمایی روز ملی عفاف و حجاب، امسال راهپیمایان می‌توانند به صورت مجازی در راهپیمایی شرکت…

تداوم روند فعلی شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی نگران کننده است

استاندار آذربایجان غربی گفت: تداوم روند فعلی…

محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی تمدید شد

محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی یک…

کرونا
آمار بستری و فوتی‌ها در آذربایجان‌غربی نگران کننده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، از…

گزارش

تشکیل گشت سلامت برای کنترل کرونا در میاندوآب/برخورد قضائی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

در راستای کنترل و تشدید نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان میاندوآب، فوریت های سلامت محیط و…

رنج آب در میان دو آب

میاندوآب این شهری که خود دارای دو…

برخورد قاطع با سودجویان؛ راه حل گرانی‌های غیراصولی

مسئولان چاره ای اساسی تر برای گرانی…

یادداشت

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات بیت المقدس، نکات مهمی پیرامون ویژگی های فرماندهی در عملیات آزادسازی خرمشهر و…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…

ترس حدود دارد و نباید به هراس عمومی دامن زد

رسانه ها باید به جاي اداي اضطراب…