کد خبر: 281926

تاریخ انتشار: خرداد ۲۱, ۱۳۹۸

بدهي واحدهاي صنعتي آذربايجان غربی تا ۸۰ درصد بخشيده مي شود

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: در هفته صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تصمیم به بخشودگی و تعدیل های بدهی صنعتگران می گیرد که امسال نیز تا ۸۰ درصد تعدیل های بدهی صنعتگران بخشوده می شود.

به گزارش زرین خبر، علی عبدلی امروز در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: آذربایجان غربی دارای ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که ۲۵ مورد از آنها به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با بیان اینکه شهرک های صنعتی مجموعه و یک شرکت مادر تخصصی و توسعه در کشور بوده و پیشران صنعت است، افزود: از سال گذشته در سطح استان پیشرفت خوبی در شهرک های صنعتی حاصل شده است.

وی گفت: اگر شهرک های صنعتی بتوانند زیرساخت های لازم را آماده کنند، به یقین صنعتگران از آن استقبال کرده و صنعت آن منطقه روی ریل می افتد.

عبدلی با اشاره به اینکه از سال گذشته استارت صنعتی شدن آذربایجان غربی زده شده است، تصریح کرد: ۱۱۶ واحد به بهره برداری رسیده و همچنین برخی واحد های بزرگ مانند دهلر آلمان با سهام ۱۰۰ درصد خارجی و یا چینی ها در شهرک ایواوغلی  ۶ ماه بعد از شروع فعالیت آنان درخواست بهره برداری کرده اند که در روز های آتی این واحد به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی به شهرک صنعتی میاندوآب نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین شهرک های صنعتی استان، شهرک صنعتی میاندوآب بوده و از سوی دیگر در میاندوآب نیز صنعتگران فعال و پتانسیل خوبی برای توسعه صنعتی وجود دارد.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال پنج واحد صنعتی راکد توسط سرمایه گذران خریداری و به چرخه تولید بر گشته اند.

عبدلی از توسعه زمین صنعتی به عنوان یکی از موضوعات و اهداف سفر به میاندوآب اشاره کرد و افزود: زمین های ملی متعلق به منابع طبیعی در شهرک صنعتی میاندوآب نقشه برداری شد و در این راستا با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جلسه ای برگزار می کنیم.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به ایجاد ناحیه صنعتی در شهر چهاربرج نیز گفت: ناحیه صنعتی شهر چهاربرج برای کلنگ زنی آماده است که در آینده نزدیک به همراه چند طرح دیگر در استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی می شود.

وی تصریح کرد: با افتتاح این طرح های اشتغالزایی برای بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر و در مجموع با سه هزار نفر اشتغالزایی به بهره برداری می رسد.

عبدلی افزود: در هفته صنایع کوچک، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تصمیم به بخشودگی و تعدیل های بدهی صنعتگران می گیرد که امسال نیز تا ۸۰ درصد تعدیل های بدهی صنعتگران بخشوده می شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت، زمین های برای واحد های صنعتی به صورت تقسیط واگذار می شود، اظهار کرد: در این راستا مقداری از مبلغ به صورت نقدی دریافت و ما بقی نیز به صورت اقساطی دریافت می شود تا دسترسی سرمایه گذاران به زمین های صنعتی آسان شود و بدین شکل رونق تولید مد نظر مقام معظن رهبری تحقق یابد.

انتهای پیام/

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…