کد خبر: 281915

تاریخ انتشار: ژوئن 10, 2019

برخورد جدی با متصرفان اراضی در منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی میاندوآب

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: درچند روز اخیر گشت های ویژه ای جهت پایش و کنترل منطقه حفاظت شده تالاب  نوروزلوی میاندوآب جهت بررسی هرگونه تخریب و تصرف؛ انجام شده است.

به گزارش زرین خبر، علیرضا بقالی  در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه برخی افراد سودجو در صدد تخریب و تصرف اراضی ملی هستند، اظهار کرد: بر همین اساس با تشکیل اکیپی از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب در طول چند روز اخیر گشت های گسترده ای در سطح منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو آغاز شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: طی این گشت ها، چند مورد تخریب و تصرف شناسایی شده و دو پرونده نیز در این زمینه تشکیل و جهت صدور حکم به مقامات قضایی ارجاع شده است.

وی با اشاره به اینکه با حضور مأمورین نیروی انتظامی و با حکم قضایی، ادوات کار متخلفین شامل یک دستگاه تراکتور و گاوآهن ضبط شده است، گفت:عرصه این دو فقره تخریب بالغ بر ۶ هکتار بوده و در بخشی از آن به پوشش گیاهی نیز آسیب وارد شده است.

بقالی تصریح کرد: تخریب و تصرف در منطقه حفاظت شده دارای سابقه طولانی بوده و یکی از چالش های مهم این اداره به شمار می رود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: باید موضوع تخریب و تصرف و تجاوز به اراضی ملی ،جنگل ها و مراتع در مناطق تحت مدیریت از بدو امر تا صدور حکم قضایی توسط سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری شود و ما نیز در این راستا عمل می کنیم.

وی گفت: همپوشانی منطقه با روستاهای متراکم، نیازهای معیشتی و نگاه سنتی مردم بومی به منطقه ازمهم ترین چالشهای مدیریت این منطقه است.

بقالی اظهار کرد: منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو با مساحت تقریبی یک هزار و ۱۰۰ هکتار در قسمت شرقی شهرستان میاندوآب قرار گرفته که از سمت جاده میاندوآب شاهین دژ و جاده روستایی میاندوآب -گوگجلو قابل دسترسی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: دریاچه کوچک پشت سد انحرافی نوروزلو و تالاب های اطراف آن سبب پیدایش پوشش گیاهی نیزار، چگنزار ،گز و درختان بید شده است و وجود تپه ماهورهای کوچک در این حوزه مناظر بسیار بدیعی را در این منطقه خلق کرده است.

وی تصریح کرد: این منطقه زیستگاه گونه های پرندگان آبزی و کنار آبزی، شکاری و پستاندارنی از جمله خوک، روباه،خرگوش و گرگ است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

کروناآمار بستری و فوتی‌ها در آذربایجان‌غربی نگران کننده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در این استان ابراز نگرانی کرد…

گزارش

تشکیل گشت سلامت برای کنترل کرونا در میاندوآب/برخورد قضائی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

در راستای کنترل و تشدید نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان میاندوآب، فوریت های سلامت محیط و…

رنج آب در میان دو آب

میاندوآب این شهری که خود دارای دو…

برخورد قاطع با سودجویان؛ راه حل گرانی‌های غیراصولی

مسئولان چاره ای اساسی تر برای گرانی…

یادداشت

خاطرات جوانترین فرمانده جنگ از آزادسازی خرمشهر و حاج قاسم سلیمانی

سردار امین شریعتی به مناسبت سالروز عملیات بیت المقدس، نکات مهمی پیرامون ویژگی های فرماندهی در عملیات آزادسازی خرمشهر و…

شب قدر را قدر بدانیم

در لیالی پرفیض قدر رحمت خدا شامل…

ترس حدود دارد و نباید به هراس عمومی دامن زد

رسانه ها باید به جاي اداي اضطراب…