کد خبر: 281415

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

تابوی سکوت برابر حذف تصاویر شهدا از ورودی های میاندوآب شکست/ مهلت یک هفته ای به شهرداری برای تعیین پیمانکار برای نصب مجدد تصاویر

موضوع حذف تصاویر شهدا از ورودی های شهر به جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان نیز کشیده شد و مسئولان خواستار اقدام فوری شهرداری در این زمینه شدند.

به گزارش زرین خبر، به منظور توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و عمل به منویّات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، شهرداری ها وظایفی برعهده دارند که یکی از آنها مزین کردن بزرگراه ها و خیابان های شهرها، تصاویر شهدای عزیزمان می باشد.

نصب تابلو و نقاشی تصاویر شهدا در نقاط مختلف شهر نشان می‌دهد که شهدا فراموش نشده و در یادها مانده‌اند و سبب یادآوری این نکته می شود که امنیت و آرامش خود را مدیون چه کسانی هستیم و از سوی دیگر مایه دلگرمی برای خانواده شهدا نیز می شود.

شهدا ستاره هایی هستند که درخشیدند و راه را نشانمان دادند و برای همین است که کوچه ها، خیابان ها، مدارس، دانشگاه ها و سالن ها و مکان های مختلف را به نامشان کردیم تا همواره یاد و خاطره آنها در یادمان باشد و فراموش نکنیم که به برکت خون این شهیدان است که به سرمنزل آرامش و امنیت رسیده ایم.

در شهرستان میاندوآب نیز تصاویر شهدا در سال ۹۴ در ورودی های شهر، به همراه تندیس شهید باکری پس از ۳۰ سال در زادگاهش و در میدان آزادی سابق(شهید باکری فعلی) میاندوآب نصب شد.

حذف تصاویر شهدا از ورودی شهر میاندوآب در سال ۹۶

اما در نیمه دوم سال ۹۶ بود  که دیگر از تصاویر شهدا که در ورودی میاندوآب از سمت تبریز خبری نبود و تصاویر ثبت شده در دو برهه زمانی مختلف نشان می داد که بنرهای تبلیغاتی جای تصاویر شهدا را گرفته بودند.

موضوع حذف تصاویر شهدا از ورودی شهر میاندوآب و جدا کردن آنها از محل های تعیین شده بر روی تیرهای چراغ برق و نصب بنرهای تبلیغاتی  به جای تصاویر شهدا، موضوعی بود که مورد انتقاد خانواده های معظم شهدا و زرین خبر واقع شد و روابط عمومی شهرداری میاندوآب اعلام کرد  که به زودی تصاویر مجددا نصب می شوند و دلیل حذف تصاویر از بین رفتن بنرها بوده است که البته مدتی بعد به دنبال انتقادات انجام گرفته، دوباره تصاویر در ورودی های شهر نصب شدند و از حدود چند ماه پیش بار دیگر از تصاویر شهدا در ورودی های شهر تا به امروز خبری نیست و قاب عکس شهدا روی تیرهای چراغ برق از چند ماه پیش خالی مانده است.

سکوت برابر حذف تصاویر شهدا از ورودی های میاندوآب شکست

اما این بار این موضوع به جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز کشیده شد و تابوی سکوت در برابر حذف تصاویر شهدا از ورودی های شهر توسط مسئولان شکست و آنها ضمن انتقاد از نبود تصاویر شهدا در ورودی های شهر و خالی ماندن قاب عکس شهدا روی تیرهای چراغ برق، خواستار اقدام فوری شهرداری در این زمینه شدند.

شهردار:  کار نصب تصاویر با طرح جدید و ماندگار آغاز می شود

رسول ملکی شهردار میاندوآب نیز در این جلسه به مسائل مطروحه پاسخ داد و گفت: نصب تصاویر شهدا با طرح های جدید و ماندگار روی شاسی، پس از نامه نگاری شهرداری، در شورای شهر تصویب شده و آگهی مناقصه در روزنامه ها و سایت مربوطه درج شده و کار نصب تصاویر آغاز می شود.

وی دلیل خالی ماندن قاب عکس شهدا روی تیرهای چراغ برق را نیز از بین رفتن بنر تصاویر شدن عنوان کرد و گفت: شهرداری و شورای شهر خود را موظف به گرامیداشت و پاسداشت یاد و خاطره شهدا می داند و در این راستا طرح جدید و ماندگاری را برای نصب تصاویر در نظر گرفته ایم و به زودی نیز نصب تصاویر را آغاز می کنیم.

مهلت یک هفته ای به شهرداری برای تعیین پیمانکار برای نصب مجدد تصاویر

در پایان نیز شهرداری میاندوآب موظف شد تا یک هفته مناقصه برگزار و پیمانکار برای نصب تابلو تصاویر شهدا در ورودی های میاندوآب مشخص شود.

تاریخ انقلاب اسلامی ایران، سرشار از روحیه شهادت طلبی و ایثار است و ما اکنون این امنیت و آرامشی را که داریم مدیون این شهادت طلبی ها و ایثارگری هایی هستیم که هنوز هم باب آن بسته نشده و جوانان برومند این مرز و بوم مدافعان حرم شده و در فراتر از مرزها جان خود را فدای دفاع از انقلاب و آرمان های انقلاب می کنند.

تصاویرشهدا را باید در گوشه گوشه شهر نصب کنیم تا از یاد نبریم که برای این انقلاب و امنیت، خون ها ریخته شده است و چه مادران و پدرانی که سختی فراق فرزند را به خاطر انقلاب و اسلام را به جان خریده اند.

اگر اکنون در امنیت و آرامش بوده و فعالیت های روزانه خود را انجام می دهیم، همه به برکت خون شهداست و باید قدردان این موضوع باشیم و در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداشته و از هرکسی هم که کوچکترین قدمی در این راستا برداشته باشد، تقدیر و حمایت کنیم.

انتهای پیام/

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

۵۱ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم از آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در دومین…

۲۵ درصد تولیدات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی…

۱۱ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب-ارومیه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:۱۱…

گزارش

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

گالری فیلم و تصاویر