جمعه تیر ۲۸ ۱۳۹۸

Friday 19 Jul 2019

اخبار برگزیده

پرنده ای که زمین چمن فوتبالی در میاندوآب را به تعطیلی کشاند!+ تصاویر

پرنده ای با بنای لانه خود در زمین چمن فوتبال دانشگاه آزاد میاندوآب، این زمین چمن را موقتا به تعطیلی کشانده است. ...

به گزارش زرین خبر، پرندگان معمولا بهترین مکان را بدون توجه به محیط اطرافشان برای لانه سازی انتخاب می کنند و معمولا بالای درختان محل انتخابی اکثر پرندگان برای لانه سازی است اما گاهی این آشیانه ها در مکان های بسیار عجیبی ساخته می شود که سبب خنده و برخی اوقات نارضایتی می شوند.

برخی از پرندگان هستند که با همه ظرافتی که در ساخت لانه هایشان به کار می گیرند،  هیچ وقت به مکانی که در حال خانه سازی در آن هستند دقت نمی کنند و مکان های عجیبی را برای لانه سازی بر می گزینند مانند پرنده پرستوی دریایی که لانه خود را روی نقطه پنالتی در زمین چمن فوتبال دانشگاه آزاد میاندوآب بنا کرده و این زمین چمن را موقتا به تعطیلی کشانده است.

در این زمینه رئیس دانشگاه آزاداسلامی میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه زمین چمن دانشگاه آزاد از سال گذشته با کمک خیرین شهرستانی تجهیز و آماده بهره برداری شده است، گفت: امسال نیز از حدود دو هفته پیش آماده سازی برای شروع فعالیت تیم های  ورزشی آغاز شده بود که با لانه گذاری یک پرنده پرستوی دریایی در این زمین روبرو شدیم.

رامین رستمی افزود: این پرنده با توجه به فصل زادآوری، دقیقا روی نقطه پنالتی لانه گزینی و تخم گذاری کرده است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این موضوع با هم فکری اعضای مجموعه، تصمیم به تعطیلی موقت زمین چمن تا تبدیل تخم های این پرنده به جوجه گرفتیم، اظهار کرد:  با توجه به موضوع محیط زیست که در دانشگاه تاکید خاصی بر آن داریم، در این مدت، این پرنده را میهمان خود می دانیم.

گفتنی است هم اکنون محل لانه گذاری این پرنده که از نوع پرستوی دریایی است، با تکه چوبی نشانه گذاری شده تا به آن صدمه ای وارد نشود و تمرینات در این زمین چمن نیز از روزهای آینده بعد از تبدیل شدن تخم ها به جوجه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود