کد خبر: 280717

تاریخ انتشار: فروردین ۲۸, ۱۳۹۸

فرد محکوم به اعدام در میاندوآب از قصاص نجات یافت

رئیس دادگستری میاندوآب از نجات فرد محکوم به قصاص با گذشت خانواده مقتول از اعدام خبر داد.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام عادل گل حسینی در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این فرد محکوم به قصاص نفس، با پیگیری های اعضای شعبه ۱۲ شورای حل اختلاف میاندوآب از قصاص نجات یافت.

رئیس دادگستری میاندوآب با بیان اینکه این پرونده مربوط به سه سال قبل و شهرستان تکاب بود، افزود: با توجه به استقرار دادگاه کیفری شماره یک جنوب استان در میاندوآب، به این پرونده رسیدگی و رای صادر شد و قرار بود در چند روز آینده اجرا شود که با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

وی هم چنین از اعلام رضایت اولیای دم در میاندوآب خبر داد و گفت: فرد دیگری که سال گذشته در میاندوآب مرتکب قتل شده بود، با رایزنی شورای حل اختلاف و  رضایت اولیای دم از قصاص نجات یافت.

گل حسینی تصریح کرد: اعضای شورا‌های حل اختلاف این حوزه در راستای انجام رسالت ذاتی خویش و با بهره گیری از ظرفیت‌های متنفذین منطقه و با تشکیل جلسه های متعدد صلحی و همچنین حضور در منازل اولیای دم با بیان توصیه‌های پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) در خصوص جایگاه عفو و گذشت در دین مبین اسلام توانستند رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد را جلب کنند.

وی اظهار کرد: در پنج سال گذشته، تعداد ۱۴ فقره پرونده قتل با میانجی گری و وساطت اعضای شورا‌های حل اختلاف و جلب رضایت از اولیای دم منجر به رهایی محکومان به قصاص شده است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…