کد خبر: 280686

تاریخ انتشار: فروردین ۲۷, ۱۳۹۸

سیل ۳۲۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی میاندوآب خسارت زد

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب از وارد شدن ۳۲۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی میاندوآب بر اثر سیل اخیر خبر داد.

به گزارش زرین خبر، علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت امواج ناپایدار جوی و ورود سامانه بارشی به دشت میاندوآب که باعث بارش باران شدید و افزایش آب رودخانه های سیمینه رود و زرینه رود شهرستان میاندوآب شد.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب افزود: این امر سبب جاری شدن سیل در اراضی کشاورزی روستاهای گرده رش، تپه رش، رسول آباد، تپه چلیک، تپه صارمی، مروان کندی، کورآباد، ویس آقاکندی، گزلان، قلعه حسن، قیز قلعه، تلخاب، بفروان، گوگجلو در این شهرستان شد.

وی با بیان اینکه سیل یازدهم فروردین ماه امسال به چهار هزار و ۷۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی خسارت وارد کرده است، گفت: این سیل سبب از بین رفتن ۲۱ هزار و ۶۸۲ تن محصول به ارزش بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال شده است.

دیانتی تصریح کرد: طغیان رودخانه ها به دو هزار و ۲۷۰ هکتار از اراضی زیر کشت محصول گندم  به میزان ۶۰ درصد، ۵۴۵ هکتار محصول جو  به میزان ۵۵ درصد، یک هزار و ۵۹ هکتار محصول یونجه به میزان ۴۵ درصد، ۶۹ هکتار محصول پیاز به میزان ۱۰۰ درصد و ۷۰ هکتار چغندرقند به میزان ۷۰ درصد خسارت وارد کرده است.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: همچنین سیل ۵۷ هکتار از باغات سیب، هلو و آلوی این شهرستان را حدود ۲۰ درصد متضرر نموده است.

وی افزود: باران سیل آسا در بخش باروق و مرحمت آباد نیز به بخش دامی حدود ۲۰۵ میلیون تومان خسارت وارد کرده و سبب تلف شدن ۵۰ رأس گوسفند و از بین رفتن انبارعلوفه شده است.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛ اما باید حرمت نگه داشت و اینقدر بی تفاوت نبود.

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

وقتی به دنبال جایگزین تلگرام هستیم!

امروزه اهمیت اپلیکیشن های پیام رسان بر…