کد خبر: 280675

تاریخ انتشار: فروردین ۲۶, ۱۳۹۸

از انتقادات و سخنان کنایه آمیز تا جلسه از حد نصاب افتاده

جلسه هفتگی شورای شهر میاندوآب با حضور شش نفر از اعضای شورای شهر در محل این شورا برگزار و در نهایت از حد نصاب افتاد و ناتمام ماند.

به گزارش زرین خبر، در این جلسه که در نهایت به دلیل ترک دو عضو از شش عضو حاضر در جلسه از حد نصاب افتاد و ناتمام ماند، هر یک از اعضای شورای شهر مواردی را مطرح کردند که در ادامه می خوانید.

برای ما همه جای شهر، یکی است

در ابتدای این جلسه رئیس شورای شهر میاندوآب در سخنانی گفت: ااقدام اخیر ترامپ و آمریکا در تروریستی قلمداد کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محکوم می کنیم

تراب قهرمانی اظهار کرد: تصمیم ابلهانه و اقدام شیطانی آمریکا را محکوم کرده و با تمام توان از سپاه پاسداران حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکا محور و حامی تروریسم است، افزود: سپاه پاسداران تنها نیروی نظامی است که با تمام توان با تروریست ها مبارزه می کند.

رئیس شورای شهر میاندوآب به سفر استاندار آذربایجان غربی نیز اشاره و تصریح کرد: سفر استاندار آذربایجان غربی به میاندوآب پربار بود و امکانات بسیاری در اختیار شهرداری قرار داده شد و تصمیم گرفته شد تا سریعتر پیگیری شود.

قهرمانی هم چنین با بیان اینکه برای ما همه نقاط شهر یکی است و تفاوتی ندارند و بهتر است در رسانه ها نگوییم که کجا کار شده و کجا کار نشده است، اظهار کرد: در مورد خیابان توکلی در کوی جهادگران بیش از ۴ ماه است که پیگیر لکه گیری هستم.

حرف برای گفتن بسیار داریم

فخرالدین آذریان عضو شورای شهر میاندوآب نیز در این جلسه در سخنانی اظهار کرد: به مردم قول دادیم به محض شروع فصل کاری، جاهایی که لازم است را با راه اندازی کارخانه آسفالت، آسفالت ریزی و یا روکش کنیم.

وی گفت: هرچند در زیباسازی و لکه گیری کارهای انجام گرفته ولی هر چه سریعتر باید آسفالت ریزی شده و هر جا لازم است زیر سازی انجام گرفته و آسفالت شود.

آذریان با بیان اینکه شهر ما دارای پتانسیل های خدادادی خوبی و ظرفیت های نهفته بسیاری دارد، تصریح کرد: به نظر من دو طرف زرینه رود میاندوآب بسیار زیباتر از زاینده رود اصفهان است.

این عضو شورای شهر میاندوآب افزود: در برخی نقاط نیاز به احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به بحث آبگرفتگی معابر نیز اشاره کرد و گفت: در بارندگی ها و مقابله با آبگرفتگی معابر زحمات زیادی کشیده شده و انتظار داریم کانال های درون شهری نیز لایروبی شود.

آذریان در ادامه با انتقاد از برخی اقدامات، تصریح کرد: به برخی در مورد فعالیت های عمرانی، اختصاصی اطلاع رسانی می کنند، در حالی که نباید خودنمایی و یکه تازی باشد چرا که ما هم حرف برای گفتن بسیار داریم.

وی با اشاره به اینکه می گویند برای خ. و ل. بیمه واریز ولی کار نکرده و برای یکی تبلیغ می کنند، افزود: در برخی مسائل مانند پتروشیمی، موضوع چیز دیگری است و خواسته چیز دیگری بود.

این عضو شورای شهر میاندوآب هم چنین با انتقاد از برخی اعضای شورای شهر، اظهار کرد: مگر تصمیم جمع شورای شهر نبود که کوچه سوماعی بازگشایی شود، پس چرا انحصاری شد.

کارخانه قند، دوباره دیوار را سر جای اولش بازسازی کند

جهانگیر قاسم زاده دیگر عضو شورای شهر میاندوآب بود که در سخنانی با انتقاد از شهرداری، گفت: نباید از بودجه عدول شود و باید مطابق بودجه و با نظارت شورای شهر، کارها انجام گیرد.

وی با بیان اینکه با عجله تصویب کردیم که سیستم اتوماسیون بودجه در شهرداری نصب شود، پس چه شد؟، افزود: این همه برای بودجه وقت گذاشته ایم و شهرداری وظیفه دارد تا بودجه مصوب را اجرا کند.

این عضو شورای شهر میاندوآب اظهار کرد: باید در تمام مسائل حتی پاکبان و شهرداری، شفاف صحبت کنیم و بنده نیز شفاف صحبت خواهم کرد.

قاسم زاده تصریح کرد: به سالگرد تخریب دیوار کارخانه قند رسیدیم ولی کاری انجام نشد، من از رئیس کارخانه می خواهم که دوباره دیوار را سر جای اولش بازسازی کند.

وی افزود: موضوع عقب کشی دیوار کارخانه قند را از سال ۹۲ و در دوره چهارم شورا و شهرداری دکتر عبدالهی پیگیری کرده و حتی چند بار نیز به وزارتخانه رفتیم.

قاسم زاده هم چنین خطاب به یک عضو شورای شهر که صحبت از جوانان می کرد، گفت: لطفا در مورد جوانان حرف نزنید، چرا که حرف برای گفتن بسیار داریم.

آقای شهردار اگر به شما فشار می آورند، بگویید

مرتضی نجفی، نایب رئیس شورای شهر میاندوآب عضو بعدی بود که در سخنان خود به عقب کشی و بلاتکلیف ماندن ورودی کوی شهید باکری اشاره کرد و گفت: آقای شهردار، جلوی کارخانه قند واقعا تبدیل به معضل و در واقع پارکینگ شده است، چرا در این مورد کوتاهی شده و باید سریعا آسفالت شود.

وی افزود: همیشه معترض بوده ایم و حتی به صورت شخصی نیز مواردی را اعلام کرده ایم ولی متاسفانه ترتیب اثر داده نشده است.

نجفی با بیان اینکه هم اکنون تنها برخی از اعضا از برنامه های عمرانی اطلاع دارند، اظهار کرد: اگر برنامه عمرانی می دهید، به همه اعضای شورای شهر اعلام کنید تا هر کس مایل بود برود و هر کس نخواست، نرود، اکنون چرا تنها عده ای از فعالیت ها خبر دارند ولی عده ای از ما نه؟

وی با اشاره به اینکه عدالت عمرانی باید رعایت شود که نمی شود، افزود: با کار و فعالیت عمرانی مخالف نیستیم ولی در همه مناطق کار شود.

نجفی تصریح کرد: آقای شهردار اگر به شما فشار می آورند، بگویید تا بدانیم و یا حداقل به رئیس شورا اعلام کنید.

این عضو شورای شهر میاندوآب افزود: اینکه بگوییم طبق بودجه عمل می شود، خیالی است چرا که بودجه بایگانی می شود و برنامه عمرانی مطابق آن نیست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آسفالت خوب نیست، گفت: در برخی جاها روی خاک، قیر ریخته و آسفالت می کنند بدون اصول فنی و کاتر و… که این نوع لکه گیری حتی ۲ ماه هم دوام نمی آورد.

نجفی هم چنین به موضوع کارخانه آسفالت نیز اشاره کرد و گفت: آقای شهردار بگویید واقعا کارخانه آسفالت کی راه می افتد تا ما بدانیم.

نایب رئیس شورای شهر میاندوآب با اشاره به اینکه با سفارش دو، سه نفر از احداث زیرگذر یا روگذر صحبت نکنید چرا که باید مطالعه و برنامه ریزی شود و سیاسی کاری نشود، اظهار کرد: با توجه به اینکه در زیرگذر و روگذر ملک های اطراف متضرر می شود و شهرداری نمی تواند خسارت وارده را جبران نماید پس در حال حاضر زیرگذر و روگذر به سود مردم نیست باید از چراغ قرمز یا روش های مشابه استفاده کرد

وی هم چنین خواستار اتمام هرچه سریعتر پوشش دال بتنی کوی گلستان شد.

فقط به شهرداری گیر ندهیم

احد غفاری دیگر عضو شورای شهر میاندوآب بود که لب به سخن گشود و خطاب به یکی از اعضای شورای شهر، گفت: نگویید دوباره دیوار کارخانه بازسازی شود، چرا که خیلی زحمت کشیده ایم تا کارخانه قند دیوار را عقب کشی کند.

وی افزود: ما شورای شهر شده ایم نه شورای شهرداری و باید پیگیر برخی مسائل دیگر نیز باشیم و فقط به شهرداری گیر ندهیم.

این عضو شورای شهر میاندوآب اظهار کرد: دو نفر به عنوان عضو شورای شهرستان انتخاب کرده ایم و باید آنها پیگیر برخی موارد مانند پتروشیمی باشند و آنها را پیگیری کنند.

غفاری افزود: از شرکت نفت پاسخ بخواهیم که چرا کیفیت و فشار CNG پایین بوده و حتی مردم از ورود هوا به داخل کپسول می گویند و مورد نارضایتی مردم واقع است.

وی گفت: اگر بنده از نزدیکانم و آشنایانم در پتروشیمی داشتم، اعتراض نمی کردم ولی اکنون سربلندم که راحت می توانم انتقاد کنم.

این عضو شورای شهر میاندوآب با بیان اینکه نانوایی، نان خام به مردم می فروشند، اظهار کرد: مردم ناراضی هستند و باید این موضوع پیگیری شود و نانوایی ها نیز نان را برشته کرده و خوب بپزند و در سوپرمارکت ها نان خام تحویل مردم ندهند .

غفاری با اشاره به اینکه به ورودی شهر و کوی های اقماری توجه ویژه شود، تصریح کرد: اینکه آبگرفتگی در برخی مناطق کم شده بود، به خاطر برخی اقدامات شهرداری بود و برنامه ای تدوین شود تا این معضل برای همیشه رفع شود.

وی هم چنین با بیان اینکه اخلاق مداری را در نظر داشته باشیم، گفت: اسم بردن از افراد و محلات کار خوبی نیست، چرا که افراد می توانند موضوعات مطرح شده را پیگیری کنند.

نباید نیت ما از انتقاد و یا برخی کارها؛ دیده شدن در رسانه و فضای مجازی باشد

داریوش عسگری دیگر عضو شورای شهر میاندوآب نیز در این جلسه در سخنانی اظهار کرد: ای کاش صحبت ها برای رضای خدا باشد نه برای نفس خودمان.

وی افزود: یک سری کارها را انجام می دهیم ولی خودمان نیز شاکی هستیم؛ به قول معروف رطب خورده کی منع رطب کند.

این عضو شورای شهر میاندوآب با بیان اینکه نباید به خاطر اینکه فقط دیده شویم برخی کارها و اقدامات را انجام دهیم و مطرح کنیم، تصریح کرد: وقتی به خاطر نفس خودمان دنبال کاری می رویم و نتیجه نمی گیریم؛ شاکی نشویم.

عسگری اظهار کرد: کم فروشی و احتکار ربطی به شهرداری و شورای شهر ندارد و ما وظیفه داریم تا چیزی که حق و حقوق مردم است را پیگیری کنیم

وی با بیان اینکه نباید نیت ما از انتقاد و یا برخی کارها؛ دیده شدن در رسانه و فضای مجازی باشد، افزود: مگر قرار است چون من شورای شهر هستم، خانواده ام و وابستگان من از گرسنگی بمیرند.

این عضو شورای شهر میاندوآب اظهار کرد: وظیفه خود را انجام دهیم و به خاطر اینکه مردم به ما رای داده اند، مدافع حق و حقوق مردم باشیم.

در اولین فرصت کار کارخانه آسفالت شروع می شود

رسول ملکی، شهردار میاندوآب نیز در این جلسه در سخنانی تصمیم شیطانی رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرده و با بیان اینکه همه ما سپاهی و بسیجی هستیم، گفت: سپاه یک اندیشه و مکتب است و این را در خدمت به سیل زدگان به خوبی نشان داده است.

وی در پاسخ به سوالات و انتقادات مطرح شده نیز اظهار کرد: در مورد آسفالت مقابل کارخانه قند، مخابرات می گوید، فیبر نوری و باید از استان مجوز بگیریم و پیگیری کرده ایم.

شهردار میاندوآب افزود: در مورد اتوماسیون نیز به استانداری نامه نوشته و اعلام آمادگی کرده ایم.

ملکی با بیان اینکه وقتی استاندار به میاندوآب آمد زنگ زد و پیگیر اختصاص ۵ میلیاردتومان به ساحل زرینه رود شد، تصریح کرد: ساماندهی ساحل زرینه رود در سه بخش توسط سازمان همیاری شهرداری ها و سازمان مسکن و شهرسازی انجام می گیرد

شهردار میاندوآب با اشاره به اینکه احداث زیرگذر و روگذر را در نظر داریم، افزود: کار کارخانه آسفالت تمام شده و حتی ملزومات و ۳۰۰ تن قیر رایگان نیز آماده داریم و تنها برای مصالح آگهی داده ایم که تا ۱۰ روز آینده پاکت ها باز شده و فکر می کنم در اردیبهشت ماه راه اندازی کنیم

وی گفت: اگر وضعیت هوا اجازه دهد در اولین فرصت کار کارخانه آسفالت شروع می شود.

ملکی با اشاره به اینکه در یک کار روزانه؛ لیست دادن معنا و مفهوم ندارد، افزود: همه ساله در برخی خیابان ها آب به خانه های مردم نفوذ می کرد ولی امسال شاهد این موضوع نبودیم.

وی با بیان اینکه شما بیشتر از من تلاش می کنید، اظهار کرد: تا زمانی که در شهر کار نشود، هیچ کس اعتراض نمی کند.

شهردار میاندوآب با اشاره به اینکه خودم را موظف به رعایت عدالت عمرانی می دانم و اینگونه نیز کار می کنیم، گفت: اگر اعضا حاضر باشند، سفری به تهران داشته و برخی موارد مانند طرح تفضیلی و… را پیگیری کنیم.

جلسه در ادامه با ترک جلسه توسط دو عضو از شش عضو حاضر در جلسه از حد نصاب افتاد و بدون مصوبه ای به پایان رسید.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

۵۱ نفر برای انتخابات مجلس یازدهم از آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در دومین…

۲۵ درصد تولیدات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی…

۱۱ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب-ارومیه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:۱۱…

گزارش

مناطق ویژه اقتصادی دستاویز وعده‌های توخالی/ مصوباتی که عملی نشدند

بیش از دو دهه از طرح و تصویب ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان مرزی آذربایجان غربی می‌گذرد اما طی…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…

گالری فیلم و تصاویر