کد خبر: 280209

تاریخ انتشار: اسفند ۲۵, ۱۳۹۷

شرکت ۱۳۳۵ دانش‌آموز در جشنواره جابر بن حیان در میاندوآب

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میاندوآب گفت: نهمین دوره جشنواره جابربن حیان در میاندوآب با شرکت یک هزار و ۳۳۵ دانش آموز  در قالب ۵۳۵ گروه در شش رشته جمع آوری، تحقیق، نمایش، مدل، آزمایش و طراحی آغاز شد.

بهروز تقی نژاد در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره دانش آموزی جابربن حیان، اظهار کرد: این جشنواره برای نهمین سال پیاپی در مقطع ابتدایی و برای دانش آموزان دختر و پسر این مقطع در میاندوآب برگزار می شود.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میاندوآب افزود: این جشنواره ابتدا در سطح آموزشگاهی و در ادامه در سطح منطقه ای، استانی و کشوری با حضور برگزیدگان و نفرات منتخب هر سطح برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره با هدف  ایجاد شور و نشاط، پرورش روحیه تحقیق و پژوهشگری در دانش آموزان مقاطع ابتدایی، استعدادیابی و استعداد گزینی دانش آموزان و سوق دادن به فعالیت های پروژه و پژوهش محور برگزار می شود.

تقی نژاد با بیان اینکه این جشنواره در شش رشته جمع آوری، تحقیق، نمایش، مدل، آزمایش و طراحی و با استقبال خوب دانش آموزان در میاندوآب روبرو شده است، تصریح کرد: در نهمین دوره یک هزار و ۳۳۵ دانش آموز در قالب ۵۳۵ گروه از میان شش هزار و ۹۱۱ اثر در مرحله آموزشگاهی به مرحله منطقه ای راه یافته اند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میاندوآب اظهار کرد: ۳۰ داور، جشنواره جابربن حیان را در مرحله شهرستانی داوری کرده و از مجموع آثار وارد شده به این مرحله از جشنواره، طرح های برتر ۶ گروه به مرحله استانی راه پیدا می کنند.

وی گفت: این مرحله به مدت یک هفته برگزار و پس از کارشناسی و داوری آثار  به مرحله استانی راه می یابند.

انتهای پیام/

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…