یکشنبه خرد ۲۶ ۱۳۹۸

Sunday 16 Jun 2019

اخبار برگزیده

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب:

فعالیت ۵۰۰ پرستار در بیمارستان های میاندوآب/مرگ ومیر مادران باردار در میاندوآب صفر شده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: 500 نفر پرستار و بهیار در بیمارستان های میاندوآب فعالیت داشته و به مردم خدمت رسانی می کنند. ...

به گزارش زرین خبر، سهراب حیدری در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پرستار در میاندوآب، اظهار کرد: شاخص های سلامت و بهداشت در کشور، استان و شهرستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه در سه سال گذشته مرگ و میر مادران باردار در این شهرستان صفر شده است، افزود: جمعیت کشور نسبت به سال۵۷ بیش از دو برابر شده ولی در مقابل خدمات بیش از ۱۰۰ برابر افزایش یافته است.

وی با بیان موفقیت های حاصل شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: امروز ایران در مهندسی پزشکی و ژنتیک در دنیا جز ۱۰ کشور برتر دنیاست.

حیدری با اشاره به اینکه قبل از انقلاب، پزشکان خارجی بودند و تنها یک، دو بهیار در مراکز درمانی فعالیت داشتند، تصریح کرد: هم اکنون در میاندوآب ۶۴ پزشک متخصص و ۸۰ نفر پزشک عمومی فعالیت دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از فعالیت ۵۰۰ پرستار در این شهرستان نیز خبر داد و گفت: دانشکده پرستاری میاندوآب نیز که از سال ۹۱ فعالیت خود را شروع کرده، سالانه۳۰ تا ۳۵ نفر دانشجو پذیرش می کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود