پنج شنبه خرد ۳۰ ۱۳۹۸

Thursday 20 Jun 2019

اخبار برگزیده

با رضایت اولیای دم؛

دو محکوم به اعدام در میاندوآب از قصاص نجات یافتند

رئیس دادگستری میاندوآب از نجات دو محکوم به اعدام در این شهرستان با گذشت خانواده های مقتولین از قصاص خبر داد. ...

حجت الاسلام عادل گل حسینی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اعلام این خبر اظهار کرد: دو زندانی که به مدت ۱۵ و ۱۰ سال به جرم قتل نفس در زندان به سر می‌بردند، با پیگیری های اعضای شعبه ۱۲ شورای حل اختلاف میاندوآب از قصاص نجات یافتند.

رئیس دادگستری میاندوآب افزود: یکی از این دو متهم از سال ۸۷ به اتهام قتل عمد زندانی شده بود که در آخرین ساعات اجرای حکم، توسط شورای حل اختلاف رضایت اولیای دم جلب و از قصاص رهایی یافت.

وی گفت: متهم دیگر نیز از سال ۸۲ به اتهام قتل زندانی شده بود که با پیگیری‌های مکرر و رایزنی شورای حل اختلاف و همچنین با بزرگ منشی و رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت.

گل حسینی تصریح کرد: اعضای شورا‌های حل اختلاف این حوزه در راستای انجام رسالت ذاتی خویش و با بهره گیری از ظرفیت‌های متنفذین منطقه و با تشکیل جلسه های متعدد صلحی و همچنین حضور در منازل اولیای دم با بیان توصیه‌های پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) در خصوص جایگاه عفو و گذشت در دین مبین اسلام توانستند به یاری خداوند در عملی خداپسندانه و با اقتباس از سنت حسنه پیامبر اسلام (ص) رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد را جلب کنند.
وی اظهار کرد: از بدو تاسیس شوراهای حل اختلاف در شهرستان میاندوآب تعداد ۱۲ فقره پرونده قتل با میانجی گری و وساطت اعضای شورا‌های حل اختلاف و جلب رضایت از اولیای دم منجر به رهایی محکومان به قصاص شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود