پنج شنبه خرد ۳۰ ۱۳۹۸

Thursday 20 Jun 2019

اخبار برگزیده

امام جمعه تکاب:

۱۵ درصد حق دولتی معادن باید به تکاب پرداخت شود/ موضوع جدایی تکاب از آذربایجان‌غربی در صورت ادامه بی مهری ها جدی می‌شود

امام جمعه تکاب با بیان اینکه طبق قانون باید ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به خود تکاب تعلق گیرد، گفت: در صورت تداوم بی توجهی مسئولان، موضوع جدایی تکاب از آذربایجان غربی جدی می شود. ...

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین عیسی برادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص وضعیت تکاب با وجود معادن در این شهرستان، اظهار داشت: محرومیت تکاب با وجود داشتن معادن با مواد معدنی ناب در سایه کم توجهی و بی توجهی مسئولان به خصوص مسئولان استانی بوده است.

وی، افزود: به دلیل وجود منابع طلا در تکاب سالانه میلیاردها تومان از این شهرستان خارج می شود بدون اینکه ریالی خرج مردم خود شهرستان شود.

امام جمعه تکاب، تصریح کرد: متاسفانه تا امروز ۱۵ درصد حقوق دولتی و ۹ درصد ارزش افزوده معادن به مردم تکاب تعلق نگرفته، با تعلق این مبلغ یا حداقل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن در این شهرستان مصرف شود، تکاب را از این وضعیت خارج می کند.

وی، تاکید کرد: در صورت پرداخت این ۱۵ درصد به تکاب، این شهرستان حتی نیازی به بودجه دولتی نیز نداشته و تمام هزینه ها از همین مبلغ پرداخت می شود و در نهایت شاهد شکوفایی شهرستان خواهیم بود.

حجت الاسلام برادری، بیان کرد: جاده های شهری و بین شهری تکاب ازجمله تکاب ـ شاهین دژ دارای شرایط مساعد نبوده و نیازمند توجه است.

وی، بی توجهی و کم توجهی مسئولان را امری غیرقابل توجیه و غیر منصفانه عنوان کرد و گفت: مسئولان باید در پیشگاه خدواند و مردم پاسخگو باشند البته مردم تکاب مردمی صبور و انقلابی هستند اما با توجه به شرایط موجود، مردم در صدد الحاق کردن شهرستان به زنجان بوده و اگر از سوی مسئولین استانی در آذربایجان غربی اقدام به حل مشکلات مردم اقدام نشود موجب ایجاد کنش اجتماعی در این شهرستان می شود.

امام جمعه تکاب، با بیان اینکه قلبا تمایل به جداشدن از آذربایجان غربی نداریم، عنوان کرد: اگر مسئولان به مشکلات این مردم توجهی نکنند روزی متوجه می شوند که تخت سلیمان و تکاب با سرمایه های فرهنگی و معدنی از این استان جدا شده و در اختیار مردم زنجان قرار گرفته است.

وی، تصریح کرد: امیدواریم استاندار غیربومی آذربایجان غربی توجه ویژه به مسائل مردم تکاب داشته باشد چراکه در این غیر صورت شاهد آثار نامطلوب بر استان می شویم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود