کد خبر: 278362

تاریخ انتشار: آذر ۲۰, ۱۳۹۷

مدل سازی برای مشارکت جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه از دستاوردهای ستاد احیا است/ امیدواریم این پروژه یک سال دیگر هم ادامه یابد

مدیر برنامه های محیط زیست و توسعه اقتصادی- اجتماعی در برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران (undp)گفت: دستاورد اصلی در طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه مدل سازی و ارایه یک الگوی مناسب برای مشارکت جوامع محلی در احیای این دریاچه است.

به گزارش زرین خبر، محسن سلیمانی روزبهانی امروز در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب با اشاره به مشارکت جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه، اظهار کرد: دستاورد اصلی در طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه مدل سازی و ارایه یک الگوی مناسب برای مشارکت جوامع محلی در احیای این دریاچه است.

مدیر برنامه های محیط زیست و توسعه اقتصادی- اجتماعی در برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران (undp) با بیان اینکه هیچگاه روش درست و دقیقی از نحوه مشارکت مردم در احیای دریاچه ارومیه فراهم نشده بود، افزود: با توجه به اینکه عنوان می شود مردم بهتر می توانند در احیای دریاچه ارومیه نقش ایفا کنند اما هیچگاه روش های درست و دقیقی از نحوه مشارکت مردم در احیای دریاچه اورمیه فراهم نشده بود.
وی گفت: پروژه مشترک احیای دریاچه ارومیه که با همکاری و حمایت مالی دولت ژاپن، دفتر عمران سازمان ملل متحد (UNDP) و جمهوری اسلامی ایران اجرا می شود، توانسته مدل ها و روش های مناسبی به کشاورز ارایه دهد.

سلیمانی تصریح کرد: به واسطه این پروژه کشاورز می داند باید چه اقدامی انجام دهد که آسیبی به درآمدش نرسد و از طرفی هم با صرفه جویی آب در مزرعه خود به احیای دریاچه اورمیه کمک کند.

مدیر برنامه های محیط زیست و توسعه اقتصادی- اجتماعی در برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران (undp) افزود: در کنار فعالیت های کشاورزی، طرح های معیشتی جایگزین و سازگار با منابع آب در پروژه همکاری در احیای دریاچه ارومیه اجرا و روستاییان و کشاورزان می دانند که با کاشت محصولات جایگزین با نیاز آبی کم و درآمد زا و سازگار با الگوهای زیست محیطی می توان به احیای دریاچه کمک کرد.
وی اظهار کرد: مشارکت مردم در کمک به احیای دریاچه ارومیه از سال ۲۰۱۴ میلادی با کمک دولت ژاپن با الگوسازی برای مشارکت مردم در احیای این دریاچه از طریق استقرار کشاورزی پایدار آغاز شده است.

سلیمانی گفت: امیدوارم با حمایت های مالی بیشتر دولت ژاپن حداقل این پروژه یکسال دیگر تداوم یابد تا مطمئن شویم که رویکرد همگانی که زمینه را برای مشارکت مردم فراهم کرده بعد از پایان همکاری کشور ژاپن، در آینده در سطح حوزه آبریز دریاچه ارومیه اجرا شود.

مدیر برنامه های محیط زیست و توسعه اقتصادی- اجتماعی در برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران (undp) با بیان اینکه دریاچه ارومیه بخشی از فرهنگ و هویت تاریخی ایران و به ویژه منطقه آذربایجان است، تصریح کرد: همه باید در کنار هم برای احیای دریاچه کمک کنند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

گزارش

قیام سیدالشهدا(ع) بر پایه «مقاومت» جهانی شد/ فرهنگ عاشورا از عوامل مهم گرایش به اسلام در جهان است

داشتن فرهنگ عاشورایی از جمله دلایل مهم گرایش افراد به اسلام از ادیان دیگر بوده و بر همین مبناست که…

یادداشت

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از نشانه های مومنان است و تقدیر الهی نشان داده که قدرت صرفا بر…