پنج شنبه تیر ۲۷ ۱۳۹۸

Thursday 18 Jul 2019

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب:

اجرای پروژه مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی در ۱۹ روستای میاندوآب

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: پروژه "همکاری در احیاء دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی" در ۱۹ روستای میاندوآب اجرا می شود. ...

به گزارش زرین خبر، علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگاران گفت:پروژه ” همکاری در احیاء دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی” از سال ۹۳ در ۱۹ روستای میاندوآب اجرا می شود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با بیان اینکه این طرح هم اکنون در هفت روستا شامل قپچاق، للکلو، گزلان، گوگ تپه، داش تپه، ملک آباد و نظام آباد این شهرستان ادامه فازهای قبلی در حال اجراست، افزود: همچنین در ۲ روستای مظفرآباد و تلخاب فاز اصلی پروژه (فاز پنج) در حال اجرا است.
وی گفت: در سه روستای حاصل قوبی افشار، شعبانلو و مراد خانلو، این پروژه به روش PTD اجرا می شود.
دیانتی درباره اهداف اجرای این طرح، تصریح کرد: هدف از اجرای پروژه بکار بردن برنامه مشخص به منظور مدیریت درست مزرعه در راستای استفاده بهینه از آب در مصارف کشاورزی و سایر نهادهای کشاورزی به صورت پایلوت در روستاهای هدف با مشارکت جوامع محلی است.
معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: در روستای تلخاب، کشت مزارع گندم به روش کشت بر روی پشته های عریض با رویکرد کاهش مصرف آب انجام گرفته است.

گفتنی است امروز نیز کاردار سفارت ژاپن، مدیر دفتر عمران سازمان ملل متحد و آژانس همکاری‌ های ژاپن جایکا و مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران از از سایت الگویی پروژه “همکاری در احیاء دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی ” واقع در روستای تلخاب میاندوآب بازدید کردند.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود